Infostart.hu
eur:
387.33
usd:
334.96
bux:
124235.55
2026. március 26. csütörtök Emánuel

"Szívesen dolgoznak a magyarokkal Brüsszelben"

Kedvező a magyarok megítélése Brüsszelben, az Európai Unió intézményeiben - mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Fóris György újságíró, a Bruxinfó ügyvezető igazgatója. Hozzátette: a magyar szakemberekkel szívesen dolgoznak együtt.

Az Európai Bizottság szemszögéből Magyarország nem rossz ország, magyarnak lenni nem jelent rosszat - mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Bruxinfó ügyvezető igazgatója.

Fóris György újságíró kiemelte: az uniós jogharmonizáció terén Magyarország az első harmadban van.

Az uniós intézményekben azokat az országokat kedvelik, amelyek kooperálnak, lehet rájuk számítani, és nem verik az asztalt - hangsúlyozta a Bruxinfó ügyvezető igazgatója. Hozzátette: ezen a téren is az élmezőnyben van Magyarország, és a magyar szakemberekkel szívesen dolgoznak együtt Brüsszelben.

Példaként említette, hogy a csatlakozási tárgyalások folyamán a magyarok előkészítették a terepet, míg a lengyel küldöttség szinte csak követelőzött.

Más fejlődési pályára teheti az országot a nyolcezer milliárd forintos uniós támogatás - vélekedett Fóris György.

A Bruxinfó ügyvezeto igazgatója emlékeztetett, hogy Írország és Portugália elmaradott országként csatlakozott az EU-hoz, de jól felhasználva a pénzeket sokat fejlődött, ezzel szemben a görögök nem tudták kiaknázni a támogatást.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.03.26. csütörtök, 18:00
Nagy-Kálózy Eszter
Kossuth-díjas színművész
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×