Infostart.hu
eur:
387.25
usd:
333.3
bux:
123872.29
2026. március 6. péntek Inez, Leonóra

Még mindig habzik a Rába

Letelt a magyar környezetvédelmi miniszter által megszabott határidő a Rába szennyezésének megállítására, de a folyó továbbra is habzik - közölte Szentgotthárd környezetvédelmi kérdésekért felelős alpolgármestere.

Bugán József elmondta: kedd reggel 6 órakor a víz mintegy felét borította be a sárgás hab.

A tárca szóvivője az InfoRádióban azt mondta: nem kizárt, hogy Magyarország az Európai Bírósághoz fordul a szennyezés miatt.

Persányi Miklós miniszter levélben fordult az Osztrák-Magyar Határvízi Bizottsághoz, hogy vonják vissza a korábban kiadott vízjogi engedélyhez való hozzájárulást - közölte Bakonyi Ágnes.

Korábban a környezetvédelmi és vízügyi miniszter május elsejéig adott időt a szennyezés megszüntetésére.

Persányi Miklós azt mondta: ha ez nem történik meg, akkor visszavonják a magyar fél által a jennersdorfi bőrgyár számára megadott vízjogi engedélyt. Enélkül nem üzemelhet tovább a gyár jogszerűen.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
A „kék veréb” lett Hamenei ajatollah végzete

A „kék veréb” lett Hamenei ajatollah végzete

Blue Sparrow a neve annak a különleges rakétának, ami végezett Irán első számú vezetőjével. Az eszközt eredetileg egész más célra tervezték az izraeliek.

Ukrán fenyegetés: katonáknak adná meg Orbán Viktor címét Volodimir Zelenszkij

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök reményét fejezte ki, hogy Orbán Viktor magyar miniszterelnök abbahagyja az Európai Unión belül a 90 milliárd eurós hitel végső jóváhagyásának blokkolását – és a szavaihoz némi fenyegetést is hozzátett. Mindezt az államfő csütörtökön Kijevben mondta egy sajtótájékoztatón.
inforadio
ARÉNA
2026.03.06. péntek, 18:00
Szijjártó Péter
külgazdasági és külügyminiszter
Majdnem 800 pontot esett a Dow, 80 dollár fölé lépett egy időre az olaj

Majdnem 800 pontot esett a Dow, 80 dollár fölé lépett egy időre az olaj

Ma is az iráni háború friss fejleményei borzolták a kedélyeket a világ tőzsdéin, a tegnapi meredek zuhanást követően Ázsiában kisebb felpattanást láthattunk, a jó hangulat azonban Európára már nem terjedt tovább, a nagyobb részvényindexek ma is inkább estek, miközben a Brent nyersolaj ára tovább emelkedett. Üdítő kivétel volt viszont a magyar tőzsde, hiszen a BUX index a kedvezőtlen nemzetközi mezőnyben nagyot tudott emelkedni és végül 1 százalékos pluszban zárt. Az emelkedést elsősorban az OTP-nek és a Molnak lehetett köszönni; előbbi a holnap hajnalban érkező negyedik negyedéves gyorsjelentés közzététele előtt tudott feljebb kerülni, utóbbi árfolyamát pedig az iráni háború nyomán tovább emelkedő olajár hajtotta. Este Amerikában masszív mínuszok kezdtek kibontakozni, miután a WTI olaj árfolyama átlépte a 80 dollárt, és olajársokktól tart a részvénypiac.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×