Infostart.hu
eur:
354.35
usd:
300.68
bux:
134545.2
2026. május 10. vasárnap Ármin, Pálma

Az MSZP-s képviselő szerint inkább maradna otthon az államtitkár

Karsai József szocialista képviselő szerint van olyan államtitkára a kormánynak, akinek azért kellene fizetni, hogy otthon maradjon. A politikus szerint a probléma azzal van, aki visszafogott képességei mellett nagy szorgalommal veti bele magát a munkába.

Az Il Ferro autóreklámos cég vezetője a Népszabadságnak bejelentette: pénzügyi problémáik miatt három hónapra felfüggeszti a reklámdíjak folyósítását a nyolcezer ügyfélnek. A partnerek jó részénél rövidesen kopogtathat a végrehajtó, mivel az ígéretekben bízva anyagi erejük felett vágtak bele az autóvásárlásba. A cég vezetője azt mondta, az ügyfeleket semmilyen anyai hátrány nem érheti, hisz a szerződés lejárta értelemszerűen három hónappal kitolódik. Elvileg május végén, június elején utal a társaság. Az Il Ferro a két hét múlva esedékes áprilisi részlettel együtt már most milliárdhoz közelítő tartozást görget maga előtt. Korábban a cég által megadott ügyfélszám alapján a Népszabadság háromszázmillió forintra becsülte azt az összeget, amelyet havonta kellene folyósítani az ügyfeleinek.

A Magyar Nemzetnek nyilatkozó Karsai József szocialista képviselő szerint van olyan államtitkára a kormánynak, akinek azért kellene fizetni, hogy otthon maradjon. A politikust annak kapcsán kérdezte a lap, hogy az államtitkárok és a szakállamtitkárok többsége a törvény szerint járó összegnél 20-25 százalékkal magasabb fizetést kap. Karsai József szerint a probléma azzal van, aki visszafogott képességei mellett nagy szorgalommal veti bele magát a munkába. A Magyar Nemzet szerint a képviselő ezzel az egészségügyi tárcára utalt, de a politikus azt sem érti, hogy a környezetvédelmi tárcánál ki mit csinál.

Még mindig Lászlóból, Istvánból és Józsefből, illetve Máriából, Erzsébetből és Ilonából van a legtöbb az országban - írja az Index. A 2004-ben született gyerekek közül a legtöbbet Bencének, Máténak és Annának hívják, de a top 100-ban épp úgy szerepel a Brendon, a Krisztofer és a Dzsenifer, mint a Mária, az István vagy a Vilmos, derül ki a belügy adatfeldolgozójának legfrissebb statisztikáiból. 2004-ben nem kevesebb, mint 387 kis Kevin született az országban, és további 89-nek ez a második utóneve.

A Napi Gazdaság arról ír, hogy a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány tervei szerint az üdülési csekk felhasználási lehetőségeit tovább bővítik, így a közeljövőben gépkocsi-, sátor- és síkölcsönzés, illetve utas- és baleset-biztosítás során is lehet majd fizetni vele. A munkaadók, gazdálkodó szervezetek 2007-ben 5,5 milliárd forint értékben vásároltak az utalványból. Az év végére a forgalom eléérheti a 20 milliárd forintot, a kedvezményezett munkavállalók száma pedig a 800 ezer-egymillió főt.

Százmilliárd forint pluszbevételt is hozhat az államháztartás konyhájára az ingatlanadó - derül ki abból a Világgazdaság birtokába került dokumentumból, amelyben az államreform-bizottság vezetője számol be a pénzügyminiszternek a konvergenciaprogram végrehajtásáról. Az anyag vélhetően az alapját képezi a Brüsszelnek két hét múlva elküldendő beszámolónak. A közteherviselés terén nem áll jól a kormány a saját maga elé kitűzött feladatok teljesítését illetően. Az anyag sejtelmesen hallgat arról, hogy a terveknek megfelelően vajon megkezdődik-e az idén a tb-járulékok befizetésének személyre szóló nyilvántartása. A kabinet nem mondott le a férfiak nyugdíjkorhatárának emeléséről. A másik végletet az egészség- és gyógyszerügy jelenti, ahol a kitűzött tennivalók zömén már túl van a kormányzat.

A világgazdaság fejlődése és az olajárak alakulása közötti összefüggés régóta jól ismert, ennek végletes következményeit két olajválság kapcsán is megismerhettük - írja a portfolio.hu. A jelenlegi bizonytalan világpolitikai helyzet, és a környezetszennyezés könnyen előidézhet egy újabb erőteljes olajár-emelkedést. De mi lehet ennek a következménye? Gazdasági recesszió? Elszabaduló infláció? Az oldal összeállítása választ ad erre.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Így nézett ki az új parlamenti ciklus ünnepélyes nyitónapja
Fanfártól a táncig

Így nézett ki az új parlamenti ciklus ünnepélyes nyitónapja

Hatalmas tömeg előtt ért véget a Kossuth téren Magyar Péter első miniszterelnöki napja, a hivatalba lépő kormányfő kemény szavakkal kelt ki Sulyok Tamás államfői működése ellen, Forsthoffer Ágnes házelnökként az övétől eltérő fellépéssel kezdte meg házelnöki munkáját. Megalakultak a parlamenti frakciók is, a kormány viszont most még nem lépett hivatalba, így érdekes helyzet állt elő, aminek egy pikáns magánéleti szála is van.
inforadio
ARÉNA
2026.05.11. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
Megalakult az új Országgyűlés: Magyar Péter az új miniszterelnök, kedden folytatódik a munka

Megalakult az új Országgyűlés: Magyar Péter az új miniszterelnök, kedden folytatódik a munka

Különleges időpontban, ma várható az új parlament alakuló ülése, ahol az április 12-i választások eredményeként soha nem látott kétharmados többséggel (141 fővel) rendelkezik a Magyar Péter vezette Tisza Párt. Folyamatosan frissülő tudósításunkban a helyszínről jelentkezünk és számolunk be az Országházban és azon kívül zajló eseményekről. Az ülés délelőtti szakaszában a képviselők és miniszterjelöltek többször is nyilatkoztak a sajtónak, ez alapján már most ki lehet jelenteni: nagyon komoly tempójú törvényalkotás fog zajlani a következő hetekben, hónapokban. Egyszerre kell több fajsúlyos kérdésben is döntést hoznia a kormánynak, majd a parlamentnek. Délután már Magyar Péter lehet az ország új miniszterelnöke, aki két beszéddel is készül megválasztása alkalmából.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×