Infostart.hu
eur:
389.58
usd:
338
bux:
122238.17
2026. március 12. csütörtök Gergely

"Mintha a kormány elsunnyogná az 56-os megemlékezést"

A Terror Háza főigazgatója szerint az ország nem készül fel megfelelően az 1956-os forradalom és szabadságharc 50. évfordulójának méltó megünneplésére, ez pedig a kormány alkalmatlanságát mutatja.

Schmidt Mária elsőként július 11-én beszélt arról az InfoRádióban: úgy látja, mint ha a kormány elsunnyogná a megemlékezést, és annak előkészítését.

Azóta másfél hónap telt el, de továbbra sincs információ arról, hogyan ünnepli meg az ország az évfordulót. Schmidt Mária, immár október 23-a előtt két hónappal csak saját szavait tudja ismételni.

Szerinte a közöny és a hallgatás jellemzi az országot, ahelyett, hogy az emberek "ünneplőbe öltöztetnék szívüket".

A történész elmondta, hogy a kabinet 1,7 milliárd forintot különített el az ünnepségekre, és az egész összeget annak a cégnek adná, amelyik elnyeri azt a rendezvények lebonyolítására kiírt közbeszerzési pályázaton.

Szeptember elején lesz információ

Az InfoRádió az ügyben megkereste a kormányszóvivőt is, ő azonban addig nem akart részleteket elárulni, amíg nem zárult le a közbeszerzési eljárás.

Danks Emese annyit mondott: a programokat már elkezdték szervezni, ezekről azonban bővebben csak szeptember elején ad felvilágosítást.

Hozzátette: október 22-én az Operaházban Sólyom László köztársasági elnök mond beszédet, Gyurcsány Ferenc miniszterelnök pedig 23-án, a Parlamentben tart megemlékező beszédet.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Ők már biztosan kiesnek az Országgyűlésből: itt a lista

Ők már biztosan kiesnek az Országgyűlésből: itt a lista

Lezajlott az utolsó plenáris parlamenti ülés, és akár a Fidesz, akár a Tisza nyeri meg az április 12-i választást, az már biztos, hogy a következő Országgyűlés teljesen más lesz, mint a mostani. A kormányoldalról és az ellenzék soraiból ugyanis nagyon sokan nem indulnak el a voksoláson – összeállításunk róluk szól.

Czepek-bizottság – Üzenet egy kijevi óvóhelyről

Kijevben tárgyal a magyar delegáció a Barátság kőolajvezeték újraindításáról – erről beszélt Czepek Gábor, az Energiaügyi Minisztérium parlamenti államtitkára csütörtökön, Kijevben készült Facebook-videójában. Közben az Európai Bizottság vizsgálati misszió küldését javasolta Ukrajnába vezeték körül kialakult vita tisztázása érdekében.
inforadio
ARÉNA
2026.03.12. csütörtök, 18:00
Kövér László
az Országgyűlés elnöke, a Fidesz Országos Választmányának elnöke
Amerika támadása miatt fájhat a feje a világ legsötétebb diktatúrájának: lehet, hogy megegyezés közeleg

Amerika támadása miatt fájhat a feje a világ legsötétebb diktatúrájának: lehet, hogy megegyezés közeleg

Donald Trump amerikai elnök valósággal berúgta az ajtót a globális politikában. Még csak két és fél hónap telt el az évből, de az Egyesült Államok már a második katonai beavatkozását hajtja végre. Venezuela és Irán után máris megindultak a találgatások, hogy Washington mit vehet célba következőnek. A legtöbben jelenleg Kubára fogadnának, a háttérben viszont állandó feszültséget kelt a renegát atomhatalom, vagyis Észak-Korea. A távol-keleti ország az elmúlt időben el is kezdett mocorogni, ami arra utalhat, hogy az elsőszámú vezető, Kim Dzsongun félti a pozícióját. Annak járunk utána, mennyire reális, hogy katonai konfliktus alakul ki a közeljövőben a világ egyik legsúlyosabb feszültséggócában.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×