Infostart.hu
eur:
355.9
usd:
310.98
bux:
0
2026. július 10. péntek Amália

Megszűnt a vízkorlátozás a Hegyközben

Feloldották a vízkorlátozást Borsod-Abaúj-Zemplén megye hegyközi részén - közölte a térség ivóvíz szolgáltatásáért felelős Zempléni Vízmű Kft. ügyvezető igazgatója.

Lakatos István elmondta: az utóbbi napokban megfelelő mennyiségű eső esett, így a települések vízbázisaként szolgáló patakok újra megteltek vízzel.

A vízkorlátozást mintegy két hete rendelték el, ugyanis a Hegyköz településein elsősorban a felszíni vízfolyásokból, patakokból nyerik az ivóvizet.

A tartós hőség miatt azonban több patak vize elapadt, emellett a fő vízbázist jelentő úgynevezett Nagypatak vízhozama is a negyedére csökkent.

Címlapról ajánljuk
Így zajlik a Széchenyi felújítása – Mi lesz a többi budapesti fürdővel?
körkép

Így zajlik a Széchenyi felújítása – Mi lesz a többi budapesti fürdővel?

A tervek szerint már a nyár végén végén megkezdődhetnek a 3 milliárd forintot meghaladó felújítási munkálatok a főváros legnagyobb műemléki fürdőjében. A Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. vezérigazgatója az InfoRádióban elmondta: három medence szűrő-forgató rendszerre tér át, ami az eddiginél sokkal egyszerűbb technológia, ráadásul közben meg tudják őrizni a gyógyvíz jelleget is. Szűts Ildikó beszélt még a Gellért, a Király és a Rác helyzetéről is.
inforadio
ARÉNA
2026.07.10. péntek, 18:00
Vinkó József
a Magyar Konyha főszerkesztője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×