Infostart.hu
eur:
364.52
usd:
316.16
bux:
146688.57
2026. augusztus 1. szombat Boglárka

Ki fogja ellátni a balesetek sérültjeit?

Elégedetlenek a kórházak vezetői, mivel szerintük nem volt érdemi vita a Molnár Lajos egészségügyi miniszterrel folytatott megbeszélésen. Az orvosok a színlelt szerződések megszűnésével járó problémák megoldására sem kaptak támogatást.

Nem került sor érdemi vitára az egészségügyi miniszter és a kórházak vezetői közt, mondta Golub Iván, a Magyar Kórházszövetség elnöke. Nem kaptak az orvosok megnyugtató választ a színlelt szerződések megszűnésével felmerült kérdésekre sem.

Az intézmények vezetői a többi közt arra is választ vártak Molnár Lajos egészségügyi minisztertől, hogy miként oldják meg az orvosok fizetésének csökkenése miatti problémákat.

Nem remélhető központi támogatás

A Magyar Kórházszövetség elnöke elmondta, az egészségügyi miniszter szerint minden intézménynek saját hatáskörében kell a problémát elrendezni, a munkatársakat pedig a jogszabályok adta kereteken belül kell alkalmazniuk.

"Ebben sem remélhető olyan központi támogatás, ami a szerződések jogszerű, vagy jogszerűtlen változtatásából az intézetekre háruló költségeket kompenzálnák" - mondta Golub Iván.

Nem lesz baleseti ügyelet?

A baleseti sebészek egy része a színlelt szerződések megszűnése miatt, szeptembertől már csak a kötelezően előírt 8 óra túlmunkát fogja vállalni, holott korábban ennek többszörösét dolgozták, mondta a Magyar Traumatológus Társaság elnöke.

Simonka János Aurél hozzátette, ez a szolgálati idő nem lesz elegendő arra, hogy megszervezzék a baleseti sebészeti ügyeletet.

A miniszter szerint nem lesz kevesebb orvos

Molnár Lajos egészségügyi miniszter az InfoRádióban úgy vélte, hogy a szerződések megszűnése nem befolyásolja az orvosok létszámát: "én úgy gondolom, hogy az orvosok mindig sokat dolgoztak, és sokat is fognak dolgozni, itt is, Európában is, ahol hasonló gondokkal küszködnek. Van néhány szakterület, ahol Európa egyetlen országában sincs elég orvos".

A Magyar Traumatológus Társaság elnöke közölte: a társaság hajlandó tárgyalni. Simonka János Aurél kiemelte, a baleseti sebészek a sürgősségi ellátással szemben tanúsított magas társadalmi elvárás, a jelentős, fizikailag és szellemileg is megterhelő túlmunka, valamint az ügyeleti tevékenység miatt 250 százalékos béremelést követelnek.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Hőség- és áramkrízis – Megszólalt az átmeneti államfő

Hőség- és áramkrízis – Megszólalt az átmeneti államfő

Forsthoffer Ágnes szerint Magyarország nehéz, kritikus napok előtt áll, ám „minden közös nehézség egy lehetőség arra, hogy meg tudjuk mutatni Magyarország szebbik arcát”. Szerinte a mostani válságból megerősödve fog kijönni a magyarság.

„Még a cipőkötés is bonyolultabb az újraélesztésnél”

A laikusok is biztonsággal használhatják az automata és félautomata defibrillátorokat, mert ezek a készülékek hangutasításokkal segítik a felhasználókat, és nem lehet velük kárt okozni – hangsúlyozta az InfoRádiónak nyilatkozó sürgősségi szakorvos, mentőorvos, az SOS Elsősegély alapító-vezetője. Márkus Dávid arról is beszélt, hogy különösen fontos a defibrillátor használata olyan helyzetekben, ahol a mentők nem tudnak néhány percen belül a helyszínre érkezni.
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Hőségkrízis: újra teljes gőzzel megy a Dunamenti Erőmű, a Duna viszont folyamatosan apad

Hőségkrízis: újra teljes gőzzel megy a Dunamenti Erőmű, a Duna viszont folyamatosan apad

Magyarországot újabb hőhullám érte el, a következő egy hétben országosan 40 fok körüli hőmérsékletre lehet számítani, jelentős csapadékra pedig egyelőre nincs kilátás sem a Duna, sem pedig a Tisza vízgyűjtőjén. A helyzet miatt hamarosan le kell állítani a paki atomerőművet, ez súlyos energiaellátási helyzetbe hozza az országot, a kormány, az önkormányzatok és a vállalatok sorra jelentik be az energiahasználat csökkentésére irányuló lépéseiket. Cikkünk folyamatosan frissül a hőség miatti krízis legfrissebb információival.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×