Infostart.hu
eur:
364.52
usd:
316.16
bux:
146688.57
2026. augusztus 1. szombat Boglárka

Jót tehet Demszkynek a villamosbotrány

Egyelőre nehéz megjósolni, milyen hatással lesz a nagykörúti villamosok ügye Demszky Gábor újraválasztási esélyére, de ha a főpolgármester képes rövid idő alatt kezelni a helyzetet, nőhet a népszerűsége - mondták az InfoRádió által megkérdezett kommunikációs szakemberek.

A nagykörúti villamosbotrány befolyásolhatja a főpolgármesteri szék sorsát, de egyelőre nem tudni, meddig tart és milyen következményei lesznek - jelentette ki Lakner Zoltán.

A politológus hozzátette: a Fidesz és az MDF főpolgármester-jelöltje is azt kommunikálja a választóknak, hogy Demszky Gábor a felelős.

A szakember felhívta a figyelmet arra, hogy a villamosok ügye a város mindennapi működéséhez kapcsolódó, mindenki által felmérhető probléma, ami megkérdőjelezheti Demszky Gábor városvezetői kompetenciáját.

Lakner Zoltán ugyanakkor emlékeztetett arra, hogy Demszky Gábornak már kétszer is erősen megcsappant a népszerűsége, mégis úgy fordult 2006-ra, hogy ő a legesélyesebb főpolgármester-jelölt, ezért egyáltalán nem szabad őt leírni.

Válság: veszély és lehetőség

Braun Róbert kommunikációs szakértő szerint nem érdemes túlbecsülni a nagykörúti villamosok ügyét, hiszen az önkormányzati választások csak október 1-jén lesznek, így az utolsó benyomás még hátravan.

A szakember úgy vélte: a BKV vezérigazgatójának menesztése egy lehetséges alternatíva, de kommunikációs szempontból nem ez a lényeges, hanem az, hogy mennek-e a villamosok.

Ha Demszky Gábor leváltaná Aba Botondot, de a villamosok ugyanúgy nem mennének, azzal sokkal inkább ártana magának - hangsúlyozta Braun Róbert.

A kommunikációs szakértő kiemelte: minden válság lehetőséget hordoz magában, mivel jobban figyelnek az emberek.

Ha most Demszky Gábor be tudja bizonyítani, hogy még mindig hatékonyan képes megoldani egy válsághelyzetet, akkor az emberek azt gondolják majd: 16 éves tapasztalatával ő a legmegfelelőbb ember a város irányítására - tette hozzá.

Ha viszont nem képes kezelni a problémát, akkor az emberek újabb bizonyítékot látnak majd arra, hogy nem tud megoldani egy nehéz helyzetet. Még akkor is másra szavaznak majd, ha alig ismerik - mondta a szakember.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Hőség- és áramkrízis – Megszólalt az átmeneti államfő

Hőség- és áramkrízis – Megszólalt az átmeneti államfő

Forsthoffer Ágnes szerint Magyarország nehéz, kritikus napok előtt áll, ám „minden közös nehézség egy lehetőség arra, hogy meg tudjuk mutatni Magyarország szebbik arcát”. Szerinte a mostani válságból megerősödve fog kijönni a magyarság.

„Még a cipőkötés is bonyolultabb az újraélesztésnél”

A laikusok is biztonsággal használhatják az automata és félautomata defibrillátorokat, mert ezek a készülékek hangutasításokkal segítik a felhasználókat, és nem lehet velük kárt okozni – hangsúlyozta az InfoRádiónak nyilatkozó sürgősségi szakorvos, mentőorvos, az SOS Elsősegély alapító-vezetője. Márkus Dávid arról is beszélt, hogy különösen fontos a defibrillátor használata olyan helyzetekben, ahol a mentők nem tudnak néhány percen belül a helyszínre érkezni.
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Hőségkrízis: újra teljes gőzzel megy a Dunamenti Erőmű, a Duna viszont folyamatosan apad

Hőségkrízis: újra teljes gőzzel megy a Dunamenti Erőmű, a Duna viszont folyamatosan apad

Magyarországot újabb hőhullám érte el, a következő egy hétben országosan 40 fok körüli hőmérsékletre lehet számítani, jelentős csapadékra pedig egyelőre nincs kilátás sem a Duna, sem pedig a Tisza vízgyűjtőjén. A helyzet miatt hamarosan le kell állítani a paki atomerőművet, ez súlyos energiaellátási helyzetbe hozza az országot, a kormány, az önkormányzatok és a vállalatok sorra jelentik be az energiahasználat csökkentésére irányuló lépéseiket. Cikkünk folyamatosan frissül a hőség miatti krízis legfrissebb információival.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×