Infostart.hu
eur:
356.51
usd:
311.62
bux:
0
2026. július 10. péntek Amália

Stumpf: súlyos vereséget szenvedhetnek a kormánypártok

A Századvég Alapítvány elnöke szerint a miniszterelnök az államháztartási hiánnyal összefüggésben tett kijelentésével ellentmondott a pénzügyminiszter ugyanebben a témában tett közlésének. Stumpf István az InfoRádió Aréna című műsorában úgy vélte: ez váltotta ki a gazdasági élet szereplőinek negatív reakcióit.

"Kibújt a szög a zsákból"

Stumpf István emlékeztetett arra, hogy az idei 350 milliárdos egyensúlyjavítás csak ahhoz elegendő, hogy 8 százalékra szorítsa az államháztartási hiányt.

Szerintem az verte ki a biztosítékot a külföldi befektetőknél, hogy a miniszterelnök ezzel elismerte: lényegesen nagyobb a hiány, mint amit - akár csak két nappal Gyurcsány Ferenc bejelentése előtt is - a pénzügyminiszter prognosztizált - vélekedett a Századvég Alapítvány elnöke.

A politológus hozzátette: a Veres János által hivatalosan hangoztatott 4,6 százalékos hivatalos hiányprognózisához képest mondta azt a miniszterelnök, hogy 350 milliárdos egyensúlyjavítás mellett lesz 8 százalékos a hiány.

Ezzel kibújt a szög a zsákból, kiderült, hogy folyamatosan átverték a külföldi befektetőket és a választópolgárokat, és nem adtak magyarázatot arra, hogy - a választási győzelem akarásán kívül - mi indokolja ezt a radikális változást - hangsúlyozta Stumpf István.

Terepet foglalhat a Fidesz

A Századvég Alapítvány elnöke szerint a kormánynak az az érdeke, hogy minél korábban tartsák az őszi önkormányzati választásokat, amíg a megszorítások hatása még nem érezhető.

Stumpf István szerint arra lehet számítani, hogy a kormánypártoknak csökken a népszerűsége, egyes településeken súlyos vereséget is szenvedhetnek; ha a megszorítások hatása eléri az MSZP tradicionális szavazóbázisát, a nyugdíjasokat és a viszonylag alacsony bérből élőket.

Az Orbán-kormány kancelláriaminisztere úgy vélte, hogy az MSZP és az SZDSZ valószínűleg a nagyvárosokban tudja inkább tartani pozícióját.

Ugyanakkor itt a lehetőség arra, hogy a Fidesz helyi pozíciókat foglaljon - tette hozzá a politológus.

Stumpf István arról is beszélt, hogy a Fidesz több új szereplőt akar behozni az önkormányzatokba, és - a helyi politikát kiképzőterepként használva - hosszabb távon a parlamenti politikába is.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Csiki Varga Tamás az Arénában: Donald Trump kétszer is a pillanat hevében mondhatott túl nagyot a NATO-csúcson

Csiki Varga Tamás az Arénában: Donald Trump kétszer is a pillanat hevében mondhatott túl nagyot a NATO-csúcson

A Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője szerint óvatosan kell kezelni az amerikai elnök bejelentését, mely szerint engedélyezheti, hogy Ukrajna hozzáférjen a Patriot rendszerekhez kapcsolódó technológiához. Az InfoRádió Aréna című műsorában Csiki Varga Tamás azt mondta: Donald Trump gyakran tesz olyan bejelentéseket, amelyek részletei csak később tisztázódnak.

A változás nem jelenthet önkényt – így zajlott az Alaptörvény-módosítás elleni tüntetés a Sándor-palotánál

„Nem félünk!” – ez lett a csütörtök estére a Sándor-palota elé tervezett tüntetés fő rigmusa és üzenete. Beszélt mások mellett Szakács István, illetve Havasi Bertalan is. Utóbbi szerint Sulyok Tamás nem fog aláírni alkotmányellenes jogszabályt, rá vonatkozót sem. Áder János öt kérdésre adta meg a választ, üzenve az új hatalomnak.
inforadio
ARÉNA
2026.07.10. péntek, 18:00
Vinkó József
a Magyar Konyha főszerkesztője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×