Infostart.hu
eur:
364.17
usd:
315.81
bux:
146688.57
2026. augusztus 3. hétfő Hermina

Jogi elégtételt kérhetnek a választók az SZDSZ-től

Jogi elégtételt kérhetnek a választások után azok, akik aláírják az SZDSZ szerződését. A kisebbik kormányzó párt vállalja, hogy teljesíti kampányígéreteit - jelentette be Kuncze Gábor pártelnök.

A politikus közölte: a szerződés két példányból áll, az egyik példány a pártnál, a másik példányt a választópolgár magával viheti, és bármikor számon kérheti a program teljesítését.

A párt a dokumentumban vállalja, hogy teljesíti programja főbb pontjait abban az esetben, ha a választóik kormányzati pozícióba juttatják.

Az SZDSZ a szerződésben vállalja, hogy kormányon megszünteti a hálapénzt, bevezeti a több biztosítós egészségbiztosítási modellt és egységes 20 százalékos adókulcsot léptet életbe.

Kuncze Gábor elmondta, ezen felül csökkentik az önkormányzati és a parlamenti képviselők létszámát, megszüntetik a megyerendszert, és folytatják a megkezdett oktatási reformot.

Ezért cserébe azonban a választópolgárnak is tudomásul kell vennie, hogy az adók csökkentése miatt az állam kevesebbet tud majd közkiadásokra fordítani, és közpénzből csak rászorulókat támogatnak majd.

Az InfoRádió kérdésére Kuncze Gábor elmondta, a szerződést a választókerület SZDSZ-es jelöltjeivel köthetik meg a választópolgárok.

Az első kontraktust a nyilvánosság előtt Hajós András ismert televíziós személyiség írta alá Horn Gáborral, a fővárosi 19. számú választókerület jelöltjével.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Energiakrízis: hamarosan teljesen leállhat a Paksi Atomerőmű

Energiakrízis: hamarosan teljesen leállhat a Paksi Atomerőmű

Vasárnap tovább fokozódik a hőség Magyarországon, a csúcshőmérséklet több helyen megközelítheti a 40 fokot. Paksnál reggel mínusz 133 centiméterre süllyedt a Duna, éjszaka pedig leállították a 4. blokk még működő turbinagenerátorát, így az atomerőműben már csak a 2. blokk termel, az is 50 százalékos teljesítménnyel. Az ország ezzel a teljes paksi leállás küszöbére került, miközben a következő napokban tovább nőhet az áramigény és fokozódhat a vízhiány. Cikkünk folyamatosan frissül a hőségkrízis és az energiaellátási helyzet legfontosabb fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×