Infostart.hu
eur:
353.87
usd:
303.44
bux:
134616.81
2026. május 31. vasárnap Angéla, Petronella

Másfél méter vastag jégtorlasz a Tiszán

A Felső-Tisza egyes szakaszain már másfél méter vastag, az összefüggő jégtorlasz - tájékoztatta az InfoRádiót az Észak-Magyarországi Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság vezetője.

Pados Imre szerint lehetséges, hogy a hideg időjárás miatt a jég nem vonul le, ezért jégtörőket is be kell vetni, különben veszélybe kerül a tiszalöki vízlépcső.

Tokaj és Dombrád között összefüggő a jég. Itt 15-20 centis jégtakaró áll a folyón, amely a hideg miatt még valószínűleg megmarad.

A folyón készenlétben áll 6 jégtörő hajó, ezeket azonban csak szükség esetén vetik be - közölte Pados Imre. Mindaddig nem használják a jégtörőket, amíg egy árhullám meg nem mozdítja a jeget.

A legjobb az lenne, ha az időjárás koptatná el a jeget - közölte a vízügyi szakember.

De ha egy árhullám felszaggatja a jégtakarót, akkor a táblák már feltorlódhatnak, és veszélyeztethetik a tiszalöki vízlépcső működését is.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
A PSG viszi el Budapestről a BL-trófeát

A PSG viszi el Budapestről a BL-trófeát

Tizenegyes-párbajban a PSG nyerte meg a budapesti BL-döntőt, Az 1–1-re végződött 120 perc után a szétlövésben az Arsenal addigi legjobb mezőnyjátékosa, Gabriel hibázott az utolsó lövésnél

Növekszik a társadalmi nyomás Egyiptomban – Lehet, hogy nem 1,1, hanem 10 millió migráns szivárgott be

A 2023-as szudáni konfliktus után szabályosan ömlöttek be az emberek, méghozzá mindenféle ellenőrzés nélkül, ez már pedig merőben más típusú migráció, mint amivel Jordánia, Törökország vagy Libanon küzd, ahol legalább van esély összeírni azokat, akik érkeznek. Sayfo Omar, a Migrációkutató Intézet kutatási igazgatója beszélt a részletekről az InfoRádióban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.01. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×