Infostart.hu
eur:
386.42
usd:
329.85
bux:
0
2025. december 22. hétfő Zénó

Az alkoholista hiába kér

Ellentmondásos érzelmeket tanúsítanak a budapestiek a hajléktalanokkal szemben - állítja egy most elkészült felmérés. Az emberek válaszaiból erősen érezhető a szolidaritás, sokan adakoznak is, ugyanakkor a fővárosiak többsége a közterületekről a hajléktalanszállókba kényszerítené őket.

A budapestiek szeretnek adakozni, ugyanakkor zavarja őket a hajléktalanok látványa - áll a Studio Metropolitana Kht. most elkészült felmérésében. A társaság vezetője az InfoRádióban elmondta, a többség egyenesen úgy véli, hogy kényszeríteni kellene a hajléktalanokat, hogy használják a hajléktalanszállókat, és ne az utcán aludjanak.

Az emberek ellentmondásosan ítélik meg a hajléktalanokat. Mivel több választ is megadhattak a kérdőíven, ezért 68 százalékuk mondta azt, hogy hajléktalanszállóra kellene menniük, de 66 százalékuk azt is elismerte, hogy nem szabad az utcán tartózkodniuk - közölte Ongjert Richárd.

A 300 megkérdezett 87 százaléka válaszolta azt, hogy szokott adakozni. Havonta 2-3 alkalommal adnak pénzt, főleg a szimpatikus embereknek, akik nem tűnnek alkoholistának.

A többség nem örül annak, ha metróban, buszmegállóban, vagy autóban szólítják meg, mert nehezen tud menekülni a kéregető elöl.

A kutatás foglalkozott azzal a VII. kerületi konfliktussal is, amelyben az önkormányzat közbenső karfák felszerelésével kívánta megakadályozni, hogy a hajléktalanok a padokra fekhessenek. A válaszadók 56 százaléka ellenezte az eljárást, 36 százaléka viszont - főként a fiatalabbak - helyeselte.

A budapestiek szerint a hajléktalanokon az segítene, ha munkát adnának nekik, sokan úgy vélik, hogy főként közmunkákban lehetne foglalkoztatni őket. A lakhatási helyzetükön pedig további hajléktalanszállók építésével javítanának.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
A csehek és a sorkatonaság, érdekes felmérés készült

A csehek és a sorkatonaság, érdekes felmérés készült

A csehek 53 százaléka egyetért az adminisztratív katonai nyilvántartás esetleges bevezetésével, míg egyharmaduk ellenzi azt – derül ki az NMS ügynökségnek a Cseh Rádió számára készített felméréséből. Az adminisztratív nyilvántartás a 18 és 60 év közötti cseh állampolgárokat érintené, akikre a hadkötelezettség vonatkozik.

Leszúrni a tűzijátékpálcát? Soha! – Életmentő tanácsok durrogtatás előtt

A szilveszteri tűzijátékozásnak számos veszélye lehet, ezért fontos, hogy mindenki alaposan olvassa el a használati utasításokat és csak engedéllyel rendelkező árusoktól vásároljon ilyen eszközöket – hangsúlyozta Luterán György, a Pirotechnikusok Érdekvédelmi Szövetségének elnökségi tagja. A szabályok szigorúak, területileg is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×