Infostart.hu
eur:
383.76
usd:
329.88
bux:
108515.99
2025. december 9. kedd Natália

Volt vagy nem volt adócsökkentés?

Az Index internetes portál szerint a kormányzat beismerte, hogy a ciklusban nem volt adócsökkentés és kevés a munkahely. Mindezt, egy, a birtokába jutott kormányelőterjesztésre hivatkozva írja a lap. Az InfoRádió megkeresésére az Európai Ügyek Hivatalának elnöke azt mondta: a cikk számos pontatlanságot tartalmaz. A hivatal közleménye leszögezi: a jelenlegi ciklusban csökkentek az adók, és növekedett a foglalkoztatottság.

A gazdaságnak is kárt okoz, hogy alacsony a hazai foglalkoztatási szint - ismeri el az Index cikke szerint egy kormány-előterjesztés. Az internetes újság egy kormányzati uniós stratégiai előterjesztésre hivatkozva azt írja: a kabinet szerint minél tovább halogatjuk az euró bevezetését, annál nehezebb lesz teljesíteni a feltételeket.

A cikk szerint a kormányzat reálisabb képet fest, és kritikusabban ábrázolja a gazdaság helyzetét, mint ahogy arról az uniónak félévente benyújtott konvergencia-program beszámol.

Az internetes újság által idézett dokumentum szerint kevesen dolgoznak idehaza, magasak a szociális kiadások, emiatt pedig nehéz csökkenteni az államháztartási hiányt. Az Index azt írja: a kormány lényegében bevallja, hogy nem történt meg az az adócsökkentés, amiről az elmúlt évek kormányzati kommunikációjában folyamatosan szó volt.

Az írás megjegyzi, hogy az Eurostat adatai szerint 2002 és 2004 között 0,1%-kal még emelkedtek is a terhek, majd hozzá teszi: az unió statisztikai hivatalának a 2005-ös évről nincsenek adatai.

Az Index cikke szerint a dokumentumból az is kiderül, hogy az államháztartási hiány nem csak az euró bevezetését veszélyezteti, hanem az unió átlagos fejlettségi szintjéhez való felzárkózást is.

Számos pontatlanság

Az internetes újságban megjelent cikkel kapcsolatban az InfoRádió megkereste az Európai Ügyek Hivatalának elnökét. Gottfried Péter azt mondta: a cikk számos pontatlanságot tartalmaz, olyan megállapításokat ad a hivatalvezető szájába, amelyet nem mondott.

A hivatalvezető az InfoRádiónak megküldött nyilatkozatában azt írja: az internetes lap egy kormány-előterjesztésre hivatkozik, ám valójában a dokumentum zöme nem is került a kabinet elé.

Gottfried Péter válaszlevelében az is olvasható, hogy az Index újságírója a szövegkörnyezetből kiragadva használta a dokumentumot állításai alátámasztására. Leszögezi: a jelenlegi kormányciklusban csökkent az állam GDP arányos adó- és járulékbevétele.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Elemző az inflációról: rövid távon kedvező a kép, de van egy nagy „de”

Elemző az inflációról: rövid távon kedvező a kép, de van egy nagy „de”

Az októberi 4,3 százalékról 3,8 százalékra lassult az infláció novemberben. Ez a KSH-szám az árrésstop és az egyéb árkorlátozó intézkedések miatt nem tükrözi a gazdaságban jelentkező valós árnyomást – jelezte az InfoRádióban Nyeste Orsolya, az Erste Bank makrogazdasági elemzője.

Szakértő: három kulcs van Európa kezében az ukrajnai békefolyamatban

Az InfoRádiónak nyilatkozó szakértő szerint van egyfajta feszültség a békefeltételek kapcsán az Egyesült Államok és Ukrajna között, és az európai országok valamiféle támogatást, hátteret próbálnak adni Ukrajnának, hogy Ukrajna ellenálljon az amerikai nyomásnak, és a saját feltételei szerint tudjon haladni.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.09. kedd, 18:00
Maruzsa Zoltán
a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×