Infostart.hu
eur:
355.96
usd:
313.44
bux:
138853.98
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Kampányol-e Putyin Magyarországon?

A diplomáciában szokatlan, hogy magas rangú politikus választási kampány idején látogasson egy országba - mondta el az InfoRádióban Szemerkényi Réka külpolitikai szakértő, az orosz elnök februári magyarországi látogatására utalva.

Vlagyimir Putyin február végén érkezik Magyarországra, és magával hozza a sárospataki könyvtár második világháborúban elrabolt köteteit.

Szemerkényi Réka külpolitikai szakértő szerint a diplomáciában szokatlan, hogy választási kampány idejére időzítenek egy ilyen csúcstalálkozót.

Ha mégis ez történik, akkor a látogató mind a kormány, mind az ellenzék vezetőjével hivatalos keretek között találkozik - tette hozzá.

Magyarországnak szóljon

Szemerkényi Réka szerint a könyvek visszaadásánál Vlagyimir Putyinnak figyelnie kell arra, hogy ez a gesztus ne csak a mostani kormánynak, hanem Magyarországnak szóljon.

Elképzelhető, hogy az orosz államfő Gyurcsány Ferenc helyett Sólyom László köztársasági elnöknek adja át szimbolikusan a könyveket - hangsúlyozta a szakértő.

Szemerkényi Réka hozzátette: az is elképzelhető, hogy Vlagyimir Putyin Gyurcsány Ferencnek adja át a köteteket, de Orbán Viktor jelenlétében.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A Magyar Olimpiai Bizottság idén is megrendezte az Olimpia Napját a Városligetben, ahová számos nagy sztár, olimpiai bajnok is kilátogatott, és együtt sportolt vagy beszélgetett a rajongókkal. Fábián László az InfoRádióban beszélt az esemény legfőbb értékeiről, az olimpiai felkészülés aktualitásairól és arról is, mire számít az új sportállamtitkársággal való együttműködéstől.

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Vegyes hangulat volt a nemzetközi tőkepiacokon: a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, de az elmúlt napok technológiai részvényeket sújtó korrekciója még nyomás alatt tarotta a tőzsdéket. A hangulatot javította, hogy az Irán és Izrael közötti konfliktus csillapodásával mérséklődtek az olajellátással kapcsolatos aggodalmak, és a Hormuzi-szoros hajóforgalma is fokozatosan normalizálódik, de továbbra is visszafogja a kockázatvállalási kedvet, hogy globális eladási hullám indult a technológiai részvényekben. Az arany héthónapos mélypontra került, a dollár pedig erősödik. Európában vegyes volt a kép: a Dax esett, míg a CAC40 enyhe pluszban állt meg. Az amerikai tőzsdék ugyan jó lendülettel kezdték a napot, de estére egyedül a Dow Jones tudott pluszban zárni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×