Infostart.hu
eur:
382.13
usd:
328
bux:
109110.89
2025. december 5. péntek Vilma

Potápi: meg kell állítani a felvidéki fiatalok elvándorlását

Meg kell teremteni annak a lehetőségét, hogy a felvidéki magyar fiatalok a szülőföldjükön tudjanak boldogulni és családot alapítani - hangsúlyozta Potápi Árpád János nemzetpolitikai államtitkár az idei Gombaszögi Nyári Tábor és Szabadegyetem megnyitóján. Az államtitkár kiemelte, el kell érni, hogy újra legyen magyar párt a szlovák törvényhozásban.

„El kell érni, hogy a felvidéki magyar fiatalok szülőföldjükön tudjanak boldogulni,

családot alapítani, gyermekeket vállalni, mert ez nyújt biztos jövőt a helyi magyar közösségnek” – jelentette ki a nemzetpolitikai államtitkár a Gombaszögi Nyári Tábor ünnepélyes megnyitóján.

Potápi Árpád János hangsúlyozta, ennek a jövőnek a megteremtéséhez az említettek mellett

a már meglévő intézményrendszer erősödésére is szükség van,

illetve arra is, hogy a felvidéki magyarság egyházaiban és politikai képviseletében is megerősödjön.

 „A szlovák parlamentben magyar nemzetiségű képviselők vannak, de a magyar etnikai párt most már három választás alkalmával kiszorult a szlovák törvényhozásból. A célunk az, hogy az MKP újra visszakerüljön a parlamentbe, de előtte még van egy fontos mérföldkő, a megyei választások. Azt szeretnénk elérni, hogy egy széleskörű magyar összefogást tudjunk megteremteni” – nyilatkozta Potápi Árpád János.

A tábor ünnepélyes megnyitóján felszólalt a legnagyobb szlovákiai magyar kulturális szervezet, a Csemadok elnöke is. Bárdos Gyula

a magyar-magyar párbeszéd fontosságát hangsúlyozta.

„Egymással kell megtalálnunk a közös hangot. Nekünk nincs más lehetőségünk, mint a saját tartalékainkat úgy kihasználni, hogy ha van is köztünk nézetkülönbség, akkor is tudatosítanunk kell, hogy sokkal erősebb az, ami összeköt bennünket” – szögezte le Bárdos.

A megnyitó után a fesztivál helyszínén átadták Tompa Mihály újrafaragott szobrát is. A közérdekű beszélgetések és társadalmi viták mellett színházi előadásokkal és koncertekkel tarkított Gombaszögi Nyári Tábor vasárnapig várja az érdeklődőket.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta: ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
Fogy a lendület a tőzsdéken, újabb impulzusokra várnak a befektetők

Fogy a lendület a tőzsdéken, újabb impulzusokra várnak a befektetők

November végén volt egy kisebb megingás a világ tőzsdéin, az AI lufi kipukkanásától is tartottak a befektetők, de persze azt az esést is megvették a befektetők, és mostanra újra a történelmi csúcsok közelében állnak a világ részvénypiacai. Az elmúlt napokban azonban kezdett elfogyni a lendület, újabb impulzusokra várnak a befektetők. Legkésőbb jövő hét szerdán érkezik is ilyen impulzus, akkor tart kamatdöntő ülést az amerikai jegybank, de a mai inflációs adatot is érdemes figyelni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×