Infostart.hu
eur:
388.4
usd:
336.49
bux:
122537.07
2026. március 18. szerda Ede, Sándor

Börtön fenyegeti a Bayern München elnökét

A müncheni bíróságon óriási érdeklődés mellett kezdődött meg Uli Hoeness büntetőperének tárgyalása. Az alighanem legismertebb német labdarúgó egyesület, a Bayern München elnöke ellen adócsalás miatt indult eljárás. Uli Hoeness büntetlenséget remélve a múlt év elején tett önfeljelentést, de időközben kiderült, hogy az adóhatóság előtt titokban tartott összeg jóval magasabb, mint az eredetileg bevallott nyereség volt.

A Bayern München elnöke mosolyogva lépett be a tárgyalóterembe, de a bíró kérdéseire adott válaszok során fokozatosan arcára fagyott a mosoly. Annál is inkább, mert védőügyvédje útján kénytelen-kelletlen bevallotta, hogy nem 3 és fél millió, hanem összesen 18 és fél millió euró volt az a nyereség, amelyet a tőzsdei ügyleteken elért és amely után
egyetlen fillér adót sem fizetett.

A négy napra tervezett per kezdetén hangoztatta, hogy megbánta tettét és a legmesszebbmenőkig készen áll az együttműködésre a hatóságokkal az adócsalás részleteinek feltárására.

Uli Hoeness múlt év januárjában tett önfeljelentést, miután 2012 végén a német törvényhozásban elbukott az adóelkerülés elleni küzdelemről szóló német-svájci egyezmény. Ez egy olyan eljárást irányzott volna elő, amelynek révén a pénzüket Svájcba menekítő németek különadó megfizetésével legalizálhatták volna eltitkolt megtakarításukat.

Az egyezmény hiányában az önfeljelentés maradt utolsó lehetőségként azok számára, akik tartottak a lebukástól és enyhe elbírálásban reménykedtek.

Uli Hoeness a bajor közélet népszerű alakja volt, aki korábban a becsületesség és ezen belül a korrekt adófizetés példaképének igyekezett feltüntetni magát. Münchenben folyó perében csütörtökre várható az ítélet.

Jogi szakértők feltételezik, hogy a labdarúgó egyesület elnökére kimondott ítélet túllépi a két éves szabadságvesztést és ezzel füstbe megy Uli Hoeness reménye, hogy felfüggesztett büntetéssel és természetesen az adóhátaralék pénzbírsággal megtetézett megfizetésével megússza.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor Egerben: a következő ciklus végére 5 millió dolgozó ember teszi gazdagabbá és erősebbé Magyarországot

Szükségünk van azokra a választások megnyerésére, akikkel szövetséget kötöttünk, de azokra is, akikkel még nem, hogy kívül tartsuk az országot a háborúból. Senki sem akar háborút, de nem akarni kevés. Ha nyomás van, tudni kell nemet mondani. Azt tanácsolom, olyan kormányt válasszanak, amely nemet tud mondani, ha a háború kérdéséről van szó – fogalmazott kampánykörútjának egri állomásán a Fidesz elnöke.
inforadio
ARÉNA
2026.03.18. szerda, 18:00
Rónai Sándor
a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője, a párt képviselőjelöltje
Irán könyörtelen bosszút esküdött, óriásbombákat dobott le Donald Trump – Híreink percről percre az iráni háborúról szerdán

Irán könyörtelen bosszút esküdött, óriásbombákat dobott le Donald Trump – Híreink percről percre az iráni háborúról szerdán

Irán kedden este megerősítette, illetve bosszút esküdött Ali Laridzsáni, az iráni Legfelső Nemzetbiztonsági Tanács titkárának és Golamreza Szolejmáninak, az iráni Forradalmi Gárdához tartozó Baszidzs erők parancsnokának a halála miatt. Teherán bosszúból Izrael középső részét vette légi támadás alá, Ramat Gan városában ketten meghaltak. Az éjszaka folyamán az izraeli hadsereg közölte: folytatták a Hezbollah elleni csapásaikat Dél-Libanonban, miközben Bahrein, Katar, Szaúd-Arábia és az Egyesült Arab Emírségek mind iráni rakéták és drónok elfogásáról számolt be. Az Egyesült Államok Központi Parancsnoksága szerint 2,5 tonnás óriásbombákat vetettek be iráni rakétalétesítmények ellen a Hormuzi-szoros térségében, ugyanakkor Donald Trump többször elégedetlenségét fejezte ki a NATO-szövetségesek döntése miatt, akik nem küldtek hadihajókat a hajózási útvonal védelme érdekében. Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×