Infostart.hu
eur:
365.7
usd:
316.98
bux:
148930.1
2026. augusztus 11. kedd Tiborc, Zsuzsanna
Closeup on womans hand adjusting thermostat valve
Nyitókép: djedzura/Getty Images

Megvan, mikor jönnek az első fagyok – Indul a fűtési szezon

Napközben már sehol sem lesz 20 foknál melegebb árnyékban – jósolja az OMSZ.

A jövő héten a szokásosnál jóval hűvösebb időre számíthatunk, néhol már talaj menti fagy is előfordulhat - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat pénteken a Facebookon.

Azt írták: észak felől hideg léghullámok érik el a Kárpát-medencét, a hideg levegő fokozatosan áramlik Magyarország fölé. A valószínűségi előrejelzések szerint a napi maximum hőmérsékletek 20 fok alatt maradnak, és a minimumok is folyamatosan csökkennek majd a jövő héten. A leghidegebb részeken 5 fok alá is lehűlhet a levegő, és néhol már talaj menti fagy is előfordulhat.

A jövő héten a középhőmérsékletekben is csökkenés várható, így

néhol már elindulhat a fűtési szezon

- jegyezték meg, és felhívták a figyelmet arra, hogy első használat előtt érdemes szakemberrel átnézetni a kazánokat, a fűtőberendezéseket.

Címlapról ajánljuk
Lakatos Mónika az Arénában: van, ami a sok időjárási rekordnál is érdekesebb ebben a nyárban

Lakatos Mónika az Arénában: van, ami a sok időjárási rekordnál is érdekesebb ebben a nyárban

Több abszolút időjárási rekord is megdőlt júniusban és júliusban Magyarországon, de történt a rekordoknál is érdekesebb, ugyanakkor riasztóbb változás is az időjárásunkban – mondta Lakatos Mónika, a HungaroMet éghajlatkutatója az InfoRádió Aréna című műsorában.
inforadio
ARÉNA
2026.08.11. kedd, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×