eur:
411.4
usd:
393.3
bux:
0
2024. november 25. hétfő Katalin
Oltásához előkészített, a német-amerikai fejlesztésű Pfizer-BioNTech koronavírus elleni oltóanyaggal, a Comirnaty-vakcinával töltött fecskendők a fővárosi Honvédkórház oltópontján 2021. április 13-án.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Oltás: lehagytuk Máltát, a középkorúak oltásában a legjobb Magyarország

A Pfizer népszerűsége töretlen. Izland teljesítménye figyelemreméltó, Bulgária és Lettország kapaszkodhat.

Immár hat, koronavírus elleni védőoltás elérhető Magyarországon, miután a Janssen új szállítmánya is befutott, és a szükséges ellenőrzések után a vidéket járó oltóbuszokon bevetik az egydózisos amerikai vakcinát.

A janssenes friss oltások beadása előttig az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ (ECDC) részletes, korosztályokra is kiterjedő adatokat szolgáltatott arról, hogy hogyan állunk - derül ki a 24.hu összefoglalójából.

  • AstraZeneca: az 1,1 millió dózis 60 százalékát használtuk fel eddig
  • Sinopharm: 2,1 millió oltás jött eddig, kétharmadát beadták
  • Pfizer: 2,55 millió az eddigi szállítás, 96 százalékát be is adták, illetve gazdára talált - ismert, ezek egy része a fiatalokra vár vagy második oltásra
  • Moderna: 367 ezer érkezett, 86,2 százalékát vasárnapig be is adták
  • Szputnyik V: 1,8 millió jutott eddig Magyarországnak, háromnegyedét adták be eddig.

Az adatközlésből az is kiderül, hogy

Magyarországon a Pfizer népszerűsége töretlen, tehát amennyi jön és felajánlják a lakosságnak, annyit kérnek is az emberek.

A múlt hétre Magyarország ugyanakkor lehagyta Máltát is az EU-ban, mivel minden második felnőtt magyar megkapta az első vakcináját, és közülük minden második már a másodikat is. Az európai mezőnyben általában nincsenek nagy különbségek - Magyarországot nem figyelve -, ám Bulgáriában és Lettországban eléggé gyerekcipőben jár az oltás. Izland viszont eléggé jól áll.

Korosztály

Magyarországon a 80 év felettiek 70 százaléka már legalább egyszer oltva van, érdekes módon viszont csak 16. helyen állunk az uniós rangsorban, a 70 éven felüliek esetében tízből nyolcan jutottak már vakcinához (11. hely), a hatvanasok bő kétharmada oltakozott (4. hely). Az ötvenesek korosztályában ezüstérmesek vagyunk, az ennél is fiatalabbak körében pedig elsők, igaz, a legfiatalabbak oltási "versenye" még nem igazán kezdődött meg.

Ami még kiderült az adatokból, hogy a beadott 1,4 millió Sinopharm vakcinából bő egymillió jutott a 60 év felettieknek.

A jövőről pedig annyit tudunk nagy megbízhatósággal, hogy májusban Magyarország 1,3 millió Pfizer vakcinát kap.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a bérmegállapodásról: ez egy történelmi léptékű megállapodás

Orbán Viktor a bérmegállapodásról: "ez egy történelmi léptékű megállapodás"

Történelmi léptékű megállapodásnak nevezte a múlt héten köttetett minimálbér-emelési egyezséget, mivel soha nem történt még ekkora emelés, 2027-re 40 százalékos lesz a növekmény a mostani szinthez képest. Azt is jelezte, a minimálbér reálértéke 29 százalékkal fog nőni 2027-ig, és az el fogja érni az átlagbér felét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

A magyar startupok sikerét és az innovatív ötletek kibontakozását számos tényező akadályozhatja Magyarországon. Ide tartozik a szabályozási környezet, a befektetők alacsony kockázatvállalási hajlandósága, vagy a pénzügyi eszközök szűkössége. A Nemzeti Innovációs Ügynökség ezeknek a gátaknak a lebontásán dolgozik, aminek az eredménye nem csak egy kiterjedtebb magyar startup ökoszisztéma lehet, de az is hogy a magyar ötletek „láthatóvá válnak” a nemzetközi porondon. Erről kérdeztük Bódis László, innovációért felelős helyettes államtitkárt, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatóját.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×