eur:
411.24
usd:
392.8
bux:
0
2024. november 22. péntek Cecília
Máris megjelentek az idei milliárdos kutatási pályázatok

Máris megjelentek az idei milliárdos kutatási pályázatok

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI) a szokottnál korábban tette közzé a pályázati felhívásait, amelyekben mintegy 12 milliárd forintot osztanak ki.

Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal  a természeti és társadalmi jelenségek megismerését célzó, új módszerek, eljárások kidolgozását megalapozó projekteket, valamint a fiatal kutatók tudományos pályájának elindítását, illetve a nemzetközi kutatási programok kezdeményezését kívánja ösztönzi – idézi a napi.hu a szervezet közleményét. 

A 12 milliárd forintra pályázhatnak a kutatói életpályát megkezdő posztdoktorok, az önálló kutatást elindító és kutatócsoportot alapító fiatal kutatók, valamint a tapasztaltabb kutatók is. A nemzetközi együttműködésen alapuló kutatási projektek létrehozását külön pályázat ösztönzi.

A phd-soknak 1,5 milliárd, a nemzetközi kutatási projektekre 1 milliárd forintot szánnak. További 1,2 milliárd forinttal megemelik az év elején a felfedező kutatások 2018-as támogatási keretösszegét,

amelyre a jelentős nemzetközi hatású eredményeket elért kutatók pályázhatnak, akik tudományos közleményükkel a szakterületük felső 5 százalékába tartozó idézettséget értek el a megjelenést követő két éven belül, írja közleményében az NKFI.

Tavaly összesen ötvenkét kutatócsoport nyert el összesen egymilliárd forint támogatást a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivataltól.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Aggódik a világ internetformának teljes egészéért az amerikai ügynöség és nagy döntést hozott

Aggódik a világ internetformának teljes egészéért az amerikai ügynöség és nagy döntést hozott

Az Egyesült Államok Szövetségi Kommunikációs Bizottsága (FCC) új szabályozásról döntött a tenger alatti internetkábelek biztonságának növelésére. A döntés hátterében a növekvő nemzetbiztonsági aggályok állnak, különös tekintettel Kína és más potenciális fenyegetést jelentő országok tevékenységére. Az FCC egyhangúlag szavazta meg a javaslatot, amely a globális internetforgalom több mint 98%-át bonyolító, több mint 400 tenger alatti kábelből álló hálózatot érinti.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 10:19
×
×
×
×