Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Történelmi utat járt be egy 18. századi hajó mása

Történelmi utat járt be egy amerikai polgárháborús hajó mása, amely Franciaországból indult négy hónappal ezelőtt és hétfőn érkezett meg Brestbe.

A háromárbocos vitorlás 80 tagú, válogatott nemzetközi legénységgel a fedélzetén kétszer kelt át az Atlanti-óceánon és közben Amerika keleti partvidékének kikötőiben is megfordult. New Yorkba július 1-jén hajózott be. A vitorlás legnagyobb sebessége több mint 13 csomó, vagyis 24 kilométer volt óránként.

A Hermione elnevezésű, 56 méter magas és 65 méter hosszú hajó csaknem a teljesen hű mása annak a hajónak, amelyet Marquis de Lafayette tábornok vitt el Franciaországból Amerikába 1780-ban, hogy George Washington csapatainak harcát segítse az angolok ellen.

A fregatt Lafayette útvonalát követve áprilisban hagyta el a francia partokat. Yann Cariou, a hajó kapitánya elismerését fejezte ki a legénységnek, amely a zord időjárási körülmények között is remekül végezte feladatát a nehéz út alatt.

Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Amerikában pedig a stagnálás volt jellemző a tőzsdéken.  Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×