Infostart.hu
eur:
355.5
usd:
308.24
bux:
133457.74
2026. június 11. csütörtök Barnabás

A nőknek jobban fáj, mint a férfiaknak

A fájdalmat a nők és a férfiak eltérő módon élik meg. Szakértők azt állítják: a gyengébbik nem hosszabb ideig tartó és rendszeresebb fájdalmakat kell, hogy elviseljen, ráadásul a gyógyszerek sem olyan hatékonyak az esetükben.

Migrén, irritábilis bélszindróma, izületi gyulladás - szakértők szerint főképp ezeknél a betegségeknél a nőknek hosszan tartó, gyötrő fájdalmakat kell elviselniük. Hosszabbakat és gyötrőbbeket, mint a férfiaknak, ráadásul a gyógyszerek sem mindig jelenthetnek enyhülést számukra.

A témáról rendezett glasgow-i konferencián elhangzott: a krónikus fájdalom több nő életét keseríti meg, mint férfiét, de sajnos kevésbé hatékonyak számukra a gyógyszerek.

Korábbi tanulmányok már bebizonyították: a legszélesebb körben használt fájdalomcsillapító, a paracetamol a nőknél nem olyan hatékony, mint a férfiaknál.

Ráadásul a Glasgow-ban összegyűlt kutatók azt állítják: az orvosok nem veszik olyan komolyan a női betegeket, mint a férfiakat, és gyakran azzal rázzák le a nők panaszait, hogy azok pszichológiai eredetűek.

Úgy vélik: a legtöbb orvos és ápoló nincs azzal tisztában, hogy a szívinfarktust jelző fájdalmakat a nők inkább a vállukban és a hátukban érzik, a férfiak pedig a mellkasukban és a bal karjukban.

Címlapról ajánljuk
Sulyok Tamás az Alkotmánybírósághoz fordult

Sulyok Tamás az Alkotmánybírósághoz fordult

A köztársasági elnök csütörtökön közzé tette a Sándor-palota közleményét az államfő Alkotmánybírósághoz benyújtott indítványáról. Magyar Péter miniszterelnök egyből reagált a közösségi médiában.

Két lépcsőben újítja meg a kormány a kórházi klímákat – itt vannak a részletek és az intézmények listája

Egyrészt egy azonnali, 3,668 milliárd forintos összegből megjavítják a rossz klímákat az egészségügyi intézményekben, hogy ezen a nyáron ne álljanak elő olyan problémák, mint korábban, másrészt november 30-ig előkészítenek egy széles körű programot az elavult kórházi hűtési rendszerek ütemezett, teljes körű megújítására.
inforadio
ARÉNA
2026.06.11. csütörtök, 18:00
Dénes Ferenc sportközgazdász
Dénes Tamás az InfoRádió főmunkatársa, futballtörténész és -szakíró
Megszületett a döntés, közel 3 év után ismét kamatot emelt az EKB

Megszületett a döntés, közel 3 év után ismét kamatot emelt az EKB

Közzétette kamatdöntését az Európai Központi Bank (EKB), amelyet az iráni háború nyomán kibontakozó energiaválság miatt egy kifejezetten bizonytalan környezetben kellett hoznia. Az energiaválság elhúzódása és az infláció gyorsulása arra késztette az EKB Kormányzótanácsát, hogy 25 bázisponttal, 2,25 százalékra emelje az irányadó betéti rátát. Christine Lagarde jegybankelnök 14.45-től sajtótájékoztatón értékeli majd a gazdasági kilátásokat, az eseményen pedig akár a későbbi kamatemelésekről is üzeneteket fogalmazhat meg. Az eseményről szokás szerint ebben a cikkben élőben tudósítunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×