INFORÁDIÓ
2021. szeptember 28. kedd
Vencel

tokió 2020

menetrend

a magyarok programja

A későbbi győztes Milák Kristóf a férfi 200 méteres pillangóúszás döntőjében a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpián a Tokiói Vizesközpontban 2021. július 28-án.

Milák döntőben, páston a női kardcsapat, megleptés is lehet – a magyarok szombati programja

Infostart

Nyolc sportágban is szerepelnek magyarok az olimpia szombati versenynapján.

ATLÉTIKA. Kozák Luca reggel 4.09-től fut a női 100 m gát előfutamában.

KÉZILABDA. A Magyarország–Spanyolország csoportmérkőzés 12.30-kor kezdődik.

SPORTLÖVÉSZET. Reggel öt órakor kezd Mészáros Eszter a női kisöbű szabadpuska 3x40 lövéses összetett alapversenyében, döntő 9 órától.

TRIATLON. Már 0 óra 30-kor kezdődik a vegyes váltó, a magyar résztvevők: Bragmayer Zsanett, Tóth Tamás, Kovács Zsófia és Bicsák Bence.

ÚSZÁS. Milák Kristóf érdekelt egyedül a magyarok közül, ő viszont 3.30-tól az aranyéremért ugrik vízbe a 100 méteres férfi pillangóúszás döntőjében.

VITORLÁZÁS. Két futam vár a Finndingi hajóosztályban Berecz Zsomborra, az első 5.05-kor kezdődik.

VÍVÁS. Az utolsó magyar induló a női kardcsapat, amely 4.25-től a dél-koreaiakkal vív negyeddöntőt, várhatóan Márton Anna, Pusztai Liza, Katona Renáta, tartalék: Battai Sugár összeállításban.

VÍZILABDA. A magyar férfi válogatott az Egyesült Államok ellen vív csoportmérkőzést, reggel 7 órától.

Az olimpia teljes szombati programja:

ATLÉTIKA (Olimpiai Stadion) - 3

9.00-12.00 (2.00-5.00): női 400 m gát, előfutam; női diszkoszvetés, selejtező; férfi rúdugrás, selejtező; férfi 800 m, előfutam; női 100 m gát, előfutam; férfi 100 m, selejtezős futam

19.10-21.55 (12.00-14.55): férfi távolugrás, selejtező; női 100 m elődöntő, férfi 100 m, előfutam; FÉRFI DISZKOSZVETÉS, DÖNTŐ; női 800 m, elődöntő; 4X400 M VEGYES VÁLTÓ, DÖNTŐ; NŐI 100 M, DÖNTŐ

BASEBALL (Jokohamai Stadion)

A csoport:

12.00 (5.00): Japán-Mexikó

B csoport:

19.00 (12.00): Koreai Köztársaság-Egyesült Államok

BMX KERÉKPÁR (Ariake Városi Sportpark)

10.10-12.20 (3.10-5.20): női és férfi szabadstílusú parkversenyszám, rangsoroló

CSELGÁNCS (Nippon Budokan) - 1

11.00-14.30 (4.00-7.30): vegyes csapat, kieséses kör, negyeddöntő, vigaszág, elődöntő

17.00-19.50 (10.00-12.50): VEGYES CSAPAT, bronzmérkőzések, DÖNTŐ

GOLF (Kaszumigaszeki Golfklub)

7.30-16.00 (0.30-9.00): férfi verseny, 3. nap

GYEPLABDA (Ói Gyeplabda Stadion)

női torna:

A csoport:

12.15 (5.15): India - Dél-afrikai Köztársaság

18.30 (11.30): Németország-Hollandia

20.45 (13.45): Írország - Nagy-Britannia

B csoport:

9.30 (2.30): Kína - Új-Zéland

10.00 (3.00): Japán-Spanyolország

11.45 (4.45): Argentína-Ausztrália

ÍJÁSZAT (Jumenosima Íjászpark) - 1

9.30-11.15 (2.30-4.15): férfi egyéni nyolcaddöntő

14.45-17.20 (7.45-10.20): FÉRFI EGYÉNI negyeddöntő, elődöntő, bronzmérkőzés, DÖNTŐ

KÉZILABDA (Jojogi Nemzeti Sportcsarnok)

női torna:

A csoport:

9.00 (2.00): Angola-Japán

11.00 (4.00): Montenegró-Koreai Köztársaság

21.30 (14.30): Norvégia-Hollandia

B csoport:

14.15 (7.15): Orosz Olimpiai Csapat-Franciaország

16.15 (9.15): Brazília-Svédország

19.30 (12.30): Magyarország-Spanyolország

LABDARÚGÁS

férfi torna, negyeddöntő:

17.00 (10.00): Spanyolország-Elefántcsontpart (Mijagi Stadion)

18.00 (11.00): Japán - Új-Zéland (Ibaraki Kasima Stadion)

19.00 )12.00): Brazília-Egyiptom (Szaitama Stadion)

20.00 (13.00): Koreai Köztársaság-Mexikó (Jokohamai Nemzetközi Stadion)

LOVASSPORT (Lovas Park)

8.30-11.00 (1.30-4.00): lovastusa (díjlovaglás), egyéni és csapatverseny, 2. nap

KOSÁRLABDA (Szaitama Szuper Aréna)

férfi torna:

A csoport:

10.00 (3.00): Irán-Franciaország

21.00 (14.00): Egyesült Államok-Csehország

B csoport:

13.40 (6.40): Olaszország-Nigéria

17.20 (10.20): Ausztrália-Németország

MŰUGRÁS (Tokiói Vizes Központ)

15.00-16.25 (8.00-9.25): női 3 méteres műugrás, elődöntő

ÖKÖLVÍVÁS (Kokugikan Aréna)

11.00-13.55 (4.00-6.55): férfi 52 kg nyolcaddöntő, férfi 63 kg nyolcaddöntő, női 75 kg negyeddöntő, női 57 kg elődöntő

17.00-19.55 (10.00-12.55): férfi 52 kg nyolcaddöntő, férfi 63 kg nyolcaddöntő, női 75 kg negyeddöntő, női 57 kg elődöntő

RÖGBI (Tokiói Stadion) - 1

női torna:

9.00 (2.00): 11. helyért: Brazília-Japán

9.30 (2.30): a 9. helyért: Kanada-Kenya

10.00 (3.00): az 5-8. helyért: Orosz Olimpiai Csapat-Ausztrália

10.30 (3.30): az 5-8. helyért: Egyesült Államok-Kína

11.00 (4.00): elődöntő: Új-Zéland - Fidzsi-szigetek

11.30 (4.30): elődöntő: Nagy-Britannia - Franciaország

16.30 (9.30): a 7. helyért

17.00 (10.00): az 5. helyért

17.30 (10.30): bronzmérkőzés

18.00 (11.00): DÖNTŐ

RÖPLABDA (Ariake Aréna)

női torna:

A csoport:

9.00 (2.00): Dominikai Köztársaság-Kenya

16.25 (9.25): Szerbia-Brazília

19.40 (12.40): Japán-Koreai Köztársaság

B csoport:

11.05 (4.05): Egyesült Államok-Orosz Olimpiai Csapat

14.20 (7.20): Argentína-Törökország

21.45 (14.45): Kína-Olaszország

SPORTLÖVÉSZET (Aszaka Lőtér) - 2

9.00-14.50 (2.00-7.50): TRAP VEGYESCSAPAT, alapverseny, DÖNTŐ

12.00-17.10 (5.00-10.10): NŐI KISÖBŰ SZABADPUSKA 3X40 LÖVÉSES ÖSSZETETT, alapverseny, DÖNTŐ

STRANDRÖPLABDA (Siokaze Park)

9.00-22.50 (2.00-15.50): férfi és női csoportmérkőzések és szerencsés vesztes mérkőzések

SÚLYEMELÉS (Tokiói Nemzetközi Fórum) - 2

11.50-14.00 (4.50-7.00): férfi 81 kg B csoport, férfi 96 kg B csoport

15.50-18.00 (8.50-11.00): FÉRFI 81 KG A CSOPORT

19.50-22.00 (12.50-15.00): FÉRFI 96 KG A CSOPORT

TOLLASLABDA (Muszasino Sportközpont) - 1

9.00-16.00 (2.00-9.00): férfi egyes negyeddöntő, női páros elődöntő

18.00-23.00 (11.00-16.00): női egyes elődöntő, FÉRFI PÁROS bronzmérkőzés, DÖNTŐ

TENISZ (Ariake Teniszpark) - 1

11.00 (4.00): férfi egyes bronzmérkőzés, NŐI EGYES bronzmérkőzés, DÖNTŐ, női páros bronzmérkőzés, vegyespáros bronzmérkőzés

TRAMPOLIN (Ariake Tornaközpont) - 1

13.00-15.30 (6.00-8.30): FÉRFI VERSENY, selejtező, DÖNTŐ

TRIATLON (Odaiba Kikötőpark) - 1

7.30-9.25 (0.30-2.25): VEGYES VÁLTÓ

ÚSZÁS (Tokiói Vizes Központ) - 4

10.30-12.20 (3.30-5.20): elődöntők, döntők - FÉRFI 100 M PILLANGÓ (d), NŐI 200 M HÁT (d), NŐI 800 M GYORS (d), férfi 50 m gyors (ed), női 50 m gyors (ed), 4X100 M MIX VEGYES VÁLTÓ (d)

VITORLÁZÁS (Enosima Jachtkikötő) - 2

12.00-18.00 (5.00-11.00): Finndingi, férfi és női 49-es, Nacra, FÉRFI ÉS NŐI SZÖRF ÉREMFUTAM

VÍVÁS (Makuhari Rendezvényközpont, B csarnok) - 1

10.00-15.20 (3.00-8.20): női kard csapatverseny, nyolcaddöntő, negyeddöntő, mérkőzések az 5-8. helyért, elődöntő, mérkőzés az 5. és a 7. helyért

18.30-20.40 (11.30-13.40): NŐI KARD CSAPATVERSENY, bronzmérkőzés, DÖNTŐ

VÍZILABDA (Tacumi Vízilabdaközpont)

férfi torna:

A csoport:

14.00 (7.00): Egyesült Államok-Magyarország

18.20 (11.20): Olaszország-Japán

19.50 (12.50): Görögország - Dél-afrikai Köztársaság

B csoport:

10.00 (3.00): Montenegró-Kazahsztán

11.30 (4.30): Ausztrália-Spanyolország

15.30 (8.30): Horvátország-Szerbia

Nyitókép: MTI/Kovács Tamás
A címlapról ajánljuk

×

Iratkozzon fel hírlevelünkre

és nem marad le az Infostart legfontosabb híreiről.
FELIRATKOZOM
×
INFOSTART
 
INFORÁDIÓ
PARTNEREINK
Sixt    iCom
infostart
AZ INFORÁDIÓ HÍRPORTÁLJA 
 
 

Médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Médiatanács Támogatási Program keretében támogatja.

NMHH
Az Év Honlapja 2018