Infostart.hu
eur:
384.25
usd:
328.68
bux:
121308.37
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince
Budapest, 2024. április 11.A győztes Jackl Vivien a női 400 méteres vegyesúszás döntője után az úszó országos bajnokságon a Duna Arénában 2024. április 11-én.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Jackl Vivien „beragadt”, 14. helyen zárt 400 m vegyesen

A még csak 15 éves úszótehetség jelentősen alulmúlta az országos bajnokságon úszott időeredményét, így készülhet inkább 1500 m gyorsra.

A 3-as pályán ugrott medencébe a magyar úszósport új reménysége, Jackl Vivien a párizsi olimpia 400 méteres vegyesúszószámának selejtezői során, de már az első medencehossznál kiderült, hogy nem sok beleszólása lesz a továbbjutást jelentő helyek, illetve időeredmény ügyébe. Sajnos már a pillangórésztávnál a saját, országos bajnokságon úszott idejénél (4:34,96, junior Európa-csúcs) is 2 másodperccel rosszabb volt, a középső pályán úszó trió pedig folyamatosan növelte demoralizáló fölényét Jackllal és a többiekkel szemben, akinek az ideje csaknem 10 másodperccel volt végül rosszabb, mint ami a 3 évvel ezelőtti olimpián a döntőbe jutáshoz szükség lett volna.

Hogy a 4 perc 40 másodpercen kívüli idő mégis elég-e a döntőbe jutáshoz, az viszont csak a következő futam eredményeiből derült ki, de sok reményünk nem lehetett a futamában elért 6. helyezés után, összesen két versenyző zárhatott előtte. Összesítésben a 14. helyen zárt élete első olimpiáján (4:44,47) úgy, hogy a világranglistán a 6. időeredmény az övé, tehát azért lehetett bízni a döntőbe jutásában.

A még mindig csak 15 éves Jackl Vivien készülhet még másik számára, az 1500 méteres gyorsúszásra.

A hétfő esti úszóprogramban nem lesz magyar, délelőtt viszont úszik még Sárkány Zalán 800 m gyorson.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötnie. Az elnök kijelentései enyhítették a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, majd Amerikában hozzájárultak ahhoz, hogy pluszban zárjanak a vezető részvényindexek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×