Infostart.hu
eur:
387.08
usd:
330.03
bux:
110471.72
2025. december 22. hétfő Zénó
PARIS, FRANCE - JULY 27: Eszter Muhari of Hungary celebrates winning the bronze medal at womens ĂŠpĂŠe bronze medal bout during the Fencing - Olympic Games Paris 2024 on Day 1 at Grand Palais on July 27, 2024 in Paris, France. (Photo by Jari Pestelacci/Eurasia Sport Images/Getty Images)
Nyitókép: Jari Pestelacci/Eurasia Sport Images/Getty Images

A bronzérmes Muhari Eszter két hónapja tudta meg, hogy részt vehet az olimpián

Muhari Eszter május végén, különleges okból lépett előre az olimpiai kvótások közé. Párizsben feltette a koronát fantasztikus 2024-es évére.

Az új olimpiai érmes május elején még nem tudhatta, hogy indul-e az olimpián. Május 14-én vált hivatalossá, hogy a jelenléti kötelezettségét elmulasztó Kun Anna megsértette a doppingszabályokat, eltiltást kapott, nem indulhat a 2024-es olimpián.

Az egyéni kvalifikációban – tehát azon országok versenyzői között, akik csapatban nem szereztek kvótát – szakáganként tíz hely talált gazdára, ezekből Európának két kvóta járt. Akkor éppen a bronzmérkőzésen látott ellenfél, az észt Nelli Differt vezetett, Muhari Eszter állt a második helyen.

Május 28-án kapta a Magyar Vívószövetség a hivatalos értesítést a FIE-től, a Nemzetközi Vívószövetségtől, hogy Muhari Eszter indulhat az olimpián, övé az egyik kvóta. „Rendkívül kettős érzések vannak bennem az elmúlt hónapokkal kapcsolatosan, ami néha a teljesítményemre is hatással volt, bármennyire küzdöttem ellene. Viszont most hatalmas kő esett le a szívemről, és nagyon szeretnék jól szerepelni az olimpián. A történtekről eddig sem nyilatkoztam, többet ezután sem szeretnék” – mondta a hunfencing.hu oldalnak a világranglistán 12. helyezett, 21 éves, négyszeres egyéni magyar bajnok.

Ebből lett a párizsi bronz, óriási akaraterővel, amilyen rövid, olyan remek koncentrált felkészüléssel. (Azt, hogy az olimpia első négy helyezettjéből kettő nem szerzett egyenes ágon kvalifikációt, magyarázzuk a kiegyenlített mezőnnyel, s ne a rendszer hibájával.)

A magyar olimpiai csapatot, és általánosságban véve a magyar sportmúlt és sportjelen kiválóságait bemutató hajramagyarok.hu így mutatta be Muhari Eszter pályakezdését: „2011-ben szüleivel elment az óbudai sportnapra, ahol Kolczonay István, a Fless Vívóiskola vezetője tartott toborzóval egybekötött bemutatót. Megkérték, fogjon meg egy műanyag kardot és vívjon. Először inkább csak hadonászott, aztán mégis kedvet kapott hozzá. Az első edzésen beállították tőrözni, majd az oktatónak hirtelen el kellett mennie, mire jött László István, aki azonnal párbajtőrözőként tekintett rá. Azóta is ő az edzője.”

A honlap kiemeli még Muhari Eszter pályafutásáról, hogy 2019-ben, 16-17 évesen óriási bravúrt hajtott végre, a kadét, a junior és a felnőtt bajnokságot is megnyerte. Az elmúlt évben, 2023-ban az Indiana Egyetemen tanult, az Egyesült Államokban megnyerte az egyetemi bajnokságot. A télen halasztott, hazatért, s nagyszerűen vívott szinte az egész első félévben, a barcelonai Világkupán harmadik, a budapesti GP-n második lett. A csapattal ezüstérmes lett a nyári, bázeli Európa-bajnokságon.

Címlapról ajánljuk

A csehek és a sorkatonaság, érdekes felmérés készült

A csehek 53 százaléka egyetért az adminisztratív katonai nyilvántartás esetleges bevezetésével, míg egyharmaduk ellenzi azt – derül ki az NMS ügynökségnek a Cseh Rádió számára készített felméréséből. Az adminisztratív nyilvántartás a 18 és 60 év közötti cseh állampolgárokat érintené, akikre a hadkötelezettség vonatkozik.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
Napi kilenc kamion sajtot adnak fel exportra – így erősíti piaci pozícióit a Kőröstej

Napi kilenc kamion sajtot adnak fel exportra – így erősíti piaci pozícióit a Kőröstej

Orvosból lett sajtexportőr, majd a hazai tejipar egyik legfontosabb szereplője: Riad Naboulsi története egyszerre szól vállalkozói bátorságról, pénzügyi fegyelemről, és arról, hogyan lehet magyar tejből világszinten is jegyzett márkákat építeni. A Kőröstej ma már négy üzemben mintegy 500 ezer liter tejet dolgoz fel naponta, több mint 65 országba szállít, és exportteljesítménye önmagában a teljes magyar kivitel egy ezrelékét adja. A növekedés ugyanakkor komoly forgótőke- és beruházásigénnyel jár, amit a vállalat hosszú ideje szoros banki partnerséggel kezel. Boros Zoltán, az MBH Bank Agrár- és Élelmiszeripari Üzletágának nagyvállalati ügyfelekért felelős igazgatója szerint a Kőröstej sikerének kulcsa az erős exportorientáció, a magas hozzáadott értékű sajtkínálat és a fegyelmezett költséggazdálkodás – ezekre a pillérekre épül az a fejlesztési pálya, amelynek következő állomásai már most körvonalazódnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×