eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Kazany, 2018. június 30.Franco Armani argentin kapus, miután a francia Kylian Mbappé berúgta csapata harmadik gólját a Franciaország – Argentína mérkőzésen, az oroszországi labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőjében Kazanyban 2018. június 30-án. (MTI/AP/Frank Augstein)
Nyitókép: MTI/AP/Frank Augstein

Az előző világbajnoksághoz képest csökkent a gólátlag

A kedden és szerdán rendezett elődöntők után szinte biztossá vált, hogy az oroszországi labdarúgó-világbajnokság gólátlaga nem éri majd el a négy évvel ezelőtti, brazíliai tornáét.

A legutóbbi két mérkőzésen mindössze négyszer rezdült meg a háló, így a mostani világbajnokság eddigi 62 összecsapásán 161 találat született, ami 2,6-os gólátlagot jelent. Ez csupán hét századdal marad el a 2014-es vb-étől, de mivel már csak két találkozó van hátra, kevés az esély arra, hogy a végén jobb legyen a gólátlag. Ahhoz, hogy legalább ugyanazt elérje, összesen tíz gólra lenne szükség a szombati bronzmérkőzésen és a vasárnapi döntőn. Ugyanakkor a mostani átlag magasabb, mint a 2002-es, a 2006-os és 2010-es világbajnokságé.

A 11 város 12 stadionjában eddig 2 889 351 néző tekintette meg az összecsapásokat, ami 46 602-es átlagot jelent. Ez elmarad az elmúlt három vb nézőszámától, ami elsősorban az arénák befogadóképességével magyarázható. A hárommilliós össznézőszám azonban döntőn meglesz.

Az még mindig előfordulhat, hogy új világbajnokot avatnak a Luzsnyiki Stadionban, mivel az 1998-ban vb-győztes Franciaország Horvátországgal csap össze, amelynek eddigi legjobb szereplése a húsz éve elért harmadik hely volt.

A legtöbb gólt annak ellenére továbbra is Belgium szerezte tizennéggyel, hogy az elődöntőben nem talált a kapuba. Az érmekért csatázó négy együttes közül viszont az egyetlen csapat, amely mind a hat összecsapásán eredményes volt, a 12 gólos Horvátország.

A 62 meccsen összesen 28 tizenegyest ítéltek a játékvezetők, s ennek éppen 75 százalékát, azaz 21-et értékesítettek, az elődöntőkben egyetlen büntető sem volt. Kiugróan magas az öngólok száma, mostanáig 11 született, kedden és szerdán viszont nem nőtt a szám. Ugyanakkor a korábbi tornákhoz képest jóval kevesebb a piros lap, eddig mindössze négy futballistát állítottak ki úgy, hogy a legutóbbi hat meccsen egyet sem. Az elmúlt öt vb-n mindig legalább tíz játékos kapott piros lapot, ebből négy esetben pedig 17 felett volt a kiállítások száma.

Érdekesség még, hogy a második félidőben sokkal több gól született: míg az első 45 percben 61-szer, addig a másodikban 97-szer rezdültek meg a hálók. Sok találat esett a rendes játékidő hosszabbításaiban, az első játékrész ráadásában ugyan csak három, de a másodikéban 19. A klasszikus hosszabbításban három gól született.

Az oroszországi világbajnokság szombaton a belga-angol bronzmérkőzéssel folytatódik, majd vasárnap a francia-horvát döntővel zárul.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×