Infostart.hu
eur:
389.1
usd:
335.93
bux:
123872.29
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián
A svájci válogatott tagjai ünnepelnek, miután 3-1-re győztek Törökország ellen a koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság A csoportjának harmadik fordulójában játszott Svájc – Törökország mérkőzésen a bakui Olimpia Stadionban 2021. június 20-án.
Nyitókép: MTI/AP/Darko Vojinovic

Steve Zuberé is mesterhármas – csak másképpen

A svájci válogatott talán azért lett „csak” harmadik a labdarúgó Európa-bajnokság A csoportjában, mert korábban játszott az olaszokkal, mint a walesi rivális. Mindenesetre a csoport utolsó játéknapján nagyon simán, 3-1-re megverte a törököket.

A svájciak a 6. percben a Benfica csatárának, Haris Seferovicnak a góljával szereztek vezetést, ő lett a harmadik svájci Xherdan Shaqiri és Admir Mehmedi után, aki vb-n és Eb-n is a kapuba talált. Ez volt első gól, amelyet az ország futballistái Európa-bajnoki mérkőzésen a tizenhatoson kívülről szereztek. Húsz perccel később a 2016-os Eb-n is látványos gólt szerző Xherdan Shaqiri lőtte, ugyancsak a büntetőterületen kívülről a labdát a felső sarokba.

A Liverpool csatárát sok kritika érte az első két idei Eb-mérkőzése után, most ellenben nagyon jól játszott. Duplájával előbb beérte, majd lehagyta Josep Hügit, immár ő szerezte a legtöbb gólt a svájciak közül a világ- és Európa-bajnokságok történetében. (Az előd ráadásul minden gólját világbajnokságon érte el, 1954-ben.)

Mind a három svájci gólnál Steven Zuber szolgálta ki társát, mindössze a harmadik játékos lett Michael Laudrup (1984) és Rui Costa (2000) után, aki egy Eb-mérkőzésen három gólpasszig jutott.

A törökök mindhárom mérkőzésüket elveszítették, csekély vigasz, hogy Irhan Kahveci legalább a becsületgóljukat megszerezte. Pont nélkül, mínusz hetes gólkülönbséggel zárták a tornát, ennél rosszabb mérlege csak az 1-9-es gólkülönbséggel záró íreknek volt 2012-ben.

A svájci válogatott négy ponttal fejezte be a csoportkört, ezzel jó esélye van a továbbjutásra.

Címlapról ajánljuk
Resperger István: ez már egyértelműen háború Iránban, és legalább négy-öt hétig tarthat
Aréna

Resperger István: ez már egyértelműen háború Iránban, és legalább négy-öt hétig tarthat

Az Egyesült Államok és Izrael támadása új szintre emelte a közel-keleti konfliktust: a csapások az iráni katonai vezetést és az atomprogram kulcspontjait célozták, miközben Irán rakétákkal és drónokkal válaszol a térség több országában. Resperger István ezredes, a Magyar Agrár és Élettudományi Egyetem Szent István Biztonságkutató Központ igazgatója az amerikai tervezés logikájáról, a légicsapások céljáról, az aszimmetrikus válaszokról és a konfliktus lehetséges kimeneteleiről beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában.

Ukrán fenyegetés: katonáknak adná meg Orbán Viktor címét Volodimir Zelenszkij

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök reményét fejezte ki, hogy Orbán Viktor magyar miniszterelnök abbahagyja az Európai Unión belül a 90 milliárd eurós hitel végső jóváhagyásának blokkolását – és a szavaihoz némi fenyegetést is hozzátett. Mindezt az államfő csütörtökön Kijevben mondta egy sajtótájékoztatón.
inforadio
ARÉNA
2026.03.06. péntek, 18:00
Szijjártó Péter
külgazdasági és külügyminiszter
Csapásokat zúdítanak az Öbölre, légicsata volt Katar felett, Azerbajdzsánt támadás érte - Percről percre az iráni háborúról csütörtökön

Csapásokat zúdítanak az Öbölre, légicsata volt Katar felett, Azerbajdzsánt támadás érte - Percről percre az iráni háborúról csütörtökön

Izrael szárazföldi inváziót kezdett Libanon déli részén, a harcok folyamatosak a Hezbollah erőivel. Emellett limitált katonai műveletet folytatnak Szíriában is, Daraá térségében. Izraeli hírszerzési források szerint a jemeni húszik is beszállhatnak hamarosan a háborúba, Szaúd-Arábia már készül a támadásra, ellentámadásra. Amerika és Izrael is legalább még egy, de inkább még két hétig tartó háborúzásra készül a Közel-Keleten. A katari légierő iráni bombázókat lőtt le a légtérben, a nap folyamán pedig rakétatámadás érte Dohát, illetve Bahreint és Izraelt is. Délelőtt a semleges kaukázusi Azerbajdzsán területét is iráni támadás érte. Iszmail Baghei, Irán helyettes külügyminisztere megfenyegette az Európai Uniót. Cikkünk folyamatosan frissül az iráni, közel-keleti háború csütörtöki fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×