Infostart.hu
eur:
384.95
usd:
332.05
bux:
122311.2
2026. január 16. péntek Gusztáv
Nyitókép: UEFA

Hat nap után megdőlt egy Eb-rekord

Kacper Kozłowski 17 évesen és 246 naposan a labdarúgó Európa-bajnokságok történetének legfiatalabbja.

Az angol Jude Bellingham mindössze hat napig volt csúcstartó, a horvátok elleni első csoportmérkőzésen pályára lépő középpályás 17 évével és 349 napjával állított fel rekordot.

Szombat este óta már a spanyolok ellen szereplő Kacper Kozłowski a legfiatalabb, 17 évesen és 246 naposan játszott a Pogoń Szczecin középpályása.

A mostani Eb előtt hosszabb ideig élt a legfiatalabb játékos rekordja: előtte a holland Jetro Willems tartotta, aki 2012-ben 18 évesen és 71 naposan szerepelt, azt megelőzően pedig a belga sztár, Enzo Scifóé volt a csúcs, az 1984-es tornán 18 évesen és 115 naposan szerepelt.

Nézzük, milyen korrekordok dőlhetnek még meg:

  • Legfiatalabb gólszerző: a svájci Johan Vonlanthen 18 éves és 141 napos volt 2004-ben, amikor a franciáknak betalált
  • Legfiatalabb játékos Eb-döntőben: Renato Sanches 18 éves és 328 napos volt 2016-ban, amikor a portugálok diadalmaskodtak.
  • Legfiatalabb gólszerző Eb-döntőben: Pietro Anastasi 20 éves és 63 napos volt, amikor az olaszok színeiben betalált Jugoszlávia ellen 1968-ban.
Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×