Infostart.hu
eur:
355.54
usd:
307.68
bux:
131539.51
2026. június 10. szerda Gréta, Margit
DEBRECEN, HUNGARY - MARCH 25: Alexander Sorloth of Norway and Shon Goldberg of Israel battle for the ball during the FIFA World Cup 2026 European Qualifier between Israel and Norway at Nagyerdei Stadion on March 25, 2025 in Debrecen, Hungary. (Photo by Sebastian Frej/MB Media/Getty Images)
Nyitókép: Sebastian Frej/MB Media/Getty Images

Vb-selejtezők – Hat gólos norvég győzelem Debrecenben

A norvég labdarúgó-válogatott 4–2-re nyert Debrecenben Izrael vendégeként az európai világbajnoki selejtezők keddi második fordulójában, így vezeti az I csoportot.

Az izraeliek a gázai konfliktus miatt játsszák a hazai találkozóikat Magyarországon, ezúttal a Nagyerdei Stadionban fogadták az Erling Haaland és Martin Ödegaard fémjelezte északi riválist. A norvégok nagy fölényben voltak a meccsen, amelyen Ödegaard három gólpasszt osztott ki, Haaland pedig a csapat negyedik gólját szerezte. Norvégia így az első két vb-selejtezőjét megnyerte – múlt szombaton Moldovában diadalmaskodott 5–0-ra – és hat pontjával a csoport élén áll.

A ráadásban dőlt el a három pont sorsa Niksicben, ahol a házigazda montenegróiak fölényben játszottak ugyan, de csak a 96. percben szerzett góllal tudták 1–0-ra legyűrni a feröerieket. Ennél is izgalmasabban alakult Szkopjéban az észak-macedónok Wales elleni meccse: a házigazdák a 91. percben kerültek előnybe, a vendégek viszont öt perccel később egyenlíteni tudtak, így végül elvittek egy pontot.

Európai világbajnoki selejtezők:

I csoport:

  • Izrael-Norvégia 2-4 (0-1)

korábban:

  • Moldova-Észtország 2-3 (0-2)

Az állás:

  1. Norvégia 6 pont/2 mérkőzés,
  2. Észtország 3/2 (4-4),
  3. Izrael 3/2 (4-5),
  4. Olaszország 0/0,
  5. Moldova 0/2

J csoport:

  • Liechtenstein-Kazahsztán 0-2 (0-2)
  • Észak-Macedónia - Wales 1-1 (0-0)

Az állás:

  1. Észak-Macedónia 4 pont/2 mérkőzés (4-1),
  2. Wales 4/2 (4-2),
  3. Kazahsztán 3/2,
  4. Belgium 0/0,
  5. Liechtenstein 0/2

L csoport:

  • Gibraltár-Csehország 0-4 (0-1)
  • Montenegró - Feröer-szigetek 1-0 (0-0)

Az állás:

  1. Csehország 6 pont/2 mérkőzés (6-1),
  2. Montenegró 6/2 (4-1),
  3. Horvátország 0/0,
  4. Feröer-szigetek 0/2 (1-3),
  5. Gibraltár 0/2 (1-7)
Címlapról ajánljuk
Mik meg nem történnek! Egy kutya kihúzta a bokor aljáról a vb-trófeát

Mik meg nem történnek! Egy kutya kihúzta a bokor aljáról a vb-trófeát

A csütörtökön kezdődő észak- és közép-amerikai labdarúgó-világbajnokság előtt az Infostart felidéz néhány különleges epizódot a tornák történetéből. Nem elsősorban olyanokat, amelyek az eredményekhez, a pályán történt eseményekhez kapcsolódnak, inkább olyanokat, amelyek mégis jellemzőek és emlékezetesek. Ezúttal 1966 a téma, az angolok eddigi egyetlen aranyérmét hozó futball-vb, amely után kis híján nem tudták átvenni a Rimet-kupát.
inforadio
ARÉNA
2026.06.10. szerda, 18:00
Gál Katalin
a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülete elnök-igazgatója
Rengetegen hagyják félbe az online vásárlást Magyarországon – Most egy csapásra minden megváltozhat

Rengetegen hagyják félbe az online vásárlást Magyarországon – Most egy csapásra minden megváltozhat

A kosárelhagyási arány világszinten 70 százalékos az online kereskedelemben, Magyarországon pedig az online vásárlók közel fele még mindig manuálisan adja meg kártyaadatait – derül ki a Simplepay és a Visa szakértőinek szavaiból. A két cég együttműködik a Click to pay fizetési megoldás hazai bevezetésében, amely biometrikus azonosítással akár 90 százalékra emelheti a befejezett tranzakciók arányát. A Visa felmérése szerint a magyar fogyasztók 84 százaléka tartja fontosnak a biztonságot, 44 százalékuk pedig félbehagyja a vásárlást, ha a folyamat túl hosszú. A már 33 európai országban elérhető Click to pay becslések szerint éves szinten 51 milliárd euró többletbevételt hoz a vállalkozásoknak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×