Infostart.hu
eur:
386.94
usd:
328.84
bux:
0
2025. december 29. hétfő Tamara, Tamás
Szoboszlai Dominik édesapjával, Szoboszlai Zsolttal az EM Sports menedzserirodájában 2023. július 4-én. A magyar labdarúgó-válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik az RB Leipzigtől a Liverpool FC-hez igazolt.
Nyitókép: MTI/Robert Hegedus

Szoboszlai Zsolt: Dominik első magyarként megnyerheti a Premier League-et

Édesapját is meglepte Szoboszlai Dominik elképesztő munkabírása a Liverpoolban. Az angol bajnokságot vezető klubban a magyar válogatott csapatkapitányától még bátrabb támadójátékot vár Szoboszlai Zsolt.

A Liverpool jelenleg a világ legjobb csapata, az eredmények folyamatosan jönnek és a bajnokságot tekintélyes előnnyel vezetik a vörösök - nyilatkozta a Nemzeti Sportnak Szoboszlai Zsolt, a Főnix-Gold FC alapítója. Szobosz­lai Dominik édesapja és nevelőedzője dicsérte Arne Slot vezetőedzőt is. Szerinte a holland rotációja jól működik és bármihez nyúl, arannyá változik.

Édesapja sem számított rá, hogy Dominiknek statisztikai adatokban mérve ekkora a munkabírása: amennyit fut, védekezik, labdát szerez. Ehhez különösen fontos, hogy nagyon jól tud regenerálódni, márpedig amikor 3-4 naponta meccsek vannak, ez a képesség nélkülözhetetlen.

Szoboszlai Zsolt kritikus, szerinte fia még inkább hozzájárulhatna csapata sikereihez, elsősorban a támadásban kellene fejlődniede. Míg Luis Díazra, Darwin Núnezre vagy Mohamed Szalahra rásütik, hogy önzők, Dominikról azt mondják, hogy önzetlen.

"Gyakran kritizálják őt azért, mert a kapu előtt olykor inkább passzol, mintsem lő. Ha van egy lövőhelyzet a kapuval szemben, akkor már nem tologatom ki oldalra a labdát, lehet ott az atyaúristen is, Szalah vagy bárki" - fogalmazott.

Az ifjúsági edző ugyanakkor az idény alakulását is látva bízik benne, hogy a fia lesz az első magyar, aki elmondhatja magáról, hogy megnyerte a Premier League-et, és még szebb lenne, ha ehhez Bajnokok Ligája-győzelem is társulna.

A liverpolli hétköznapokról azt mondta, hogy a játékosok reggel fél tízre érkeznek az edzőközpontba, majd délután négy-öt körül mehetnek haza. Dominik mostanában Kosztasz Cimikasszal és Federico Chiesával tölt több időt.

Megfelelő mentalitás nélkül a tehetség kevés

Szoboszlai Dominik nevelőegyesületének, a Főnixnek tizenhét éves fennállása során már négy felnőttválogatottja van: Dominik mellett, Bolla Bendegúz, Csoboth Kevin és Szabó Levente, illetve utánpótlás-válogatott játékosokat is kineveltek. Az egyesületnél az MLSZ támogatásával egy nagyobb nfrastruktúra-fejlesztés zajlik. Szoboszlai Zsolt ismertette, hogy az eddigi kettő helyett már hét gyakorlópályája van a Főnixnek és egy csarnok is épült, így igazi sportközponttá vált az egyesület.

A tehetségek megtalálásában a mentalitást és a határok feszegetését hangsúlyozta. Felidézte, hogy Dominik 15 éves koráig kézilabda-méretű pályán edzett csak, palánkok között, de 20-30 métereket sprintelt fel és le folyamatosan. Ráadásul a kispályán villámgyorsan kellett gondolkodni, főleg, ha sok ember volt a pályán, pillanatok alatt kellett döntést hozni.

Címlapról ajánljuk
Donald Trump Kijevbe is kész elutazni a béke érdekében

Donald Trump Kijevbe is kész elutazni a béke érdekében

Donald Trump szerint a kelet-ukrajnai Donbasz régió egyike a fennmaradó kérdéseknek, de megjegyezte, hogy ezen a téren is sikerült közelebb kerülni az egyetértéshez – erről az amerikai elnök beszélt, miután Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel tárgyalt Floridában. Volodimir Zelenszkij szerint a 20 pontra szűkített béketervezetről „90 százalékban sikerült megállapodni”. Egy végleges békemegállapodás az amerikai elnök szavai szerint „néhány héten belül” létrejöhet, de az sem zárható ki, hogy meghiúsul az egyezség, ami Trump szerint „szégyen lenne”.
Nehéz éven vannak túl a boltok – Mi jöhet ezután?

Nehéz éven vannak túl a boltok – Mi jöhet ezután?

Újabb mozgalmas éven vagyunk túl a kiskereskedelemben. 2025-öt az árrésstop határozta meg leginkább, de módosultak a kiskereskedelmi adó sávjai, az üvegvisszaváltási szolgáltatási díjak és kevesebb sajtot lehet trappistának hívni. Sok lánc veszteséget termelt a pénzügyi évében és újabb kisboltok húzták le a rolót. Az elmúlt 12 hónapot értékeltük Neubauer Katalinnal, a Magyar Nemzeti Kereskedelmi Szövetség főtitkárával.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×