Infostart.hu
eur:
386.15
usd:
328.61
bux:
110953.4
2025. december 29. hétfő Tamara, Tamás
Mikler Roland, a győztes magyar válogatott tagja a férfi kézilabda olimpiai selejtezőtorna Magyarország - Tunézia mérkőzése után a Tatabányai Multifunkciós Csarnokban 2024. március 14-én. A magyar csapat 33-24-re nyert.
Nyitókép: MTI/Bodnár Boglárka

Kézi-vb: megvan a 18 fős magyar keret az esti rajtra

A kapus Bartucz László és a jobbszélső Rodríguez Álvarez Pedro nem került be a magyar férfi kézilabda-válogatott 18 fős keretébe a szerda esti, Észak-Macedónia elleni világbajnoki rajt előtt.

A nemzetközi szövetség honlapján szerdán délben jelentek meg a szűkített keretek, amelyben a Mol Tatabánya KC két játékosa nem szerepel.

A torna ideje alatt öt cserére van lehetőség, a mérkőzéseken 16 játékos léphet pályára.

A magyar válogatott 18 fős kerete a vb-rajtra:

  • Kapusok: MIKLER Roland (OTP Bank-Pick Szeged), PALASICS Kristóf (SL Benfica, portugál)
  • Jobbszélsők: IMRE Bence (THW Kiel, német), KRAKOVSZKI Zsolt (HSG Wetzlar, német)
  • Jobbátlövők: ANCSIN Gábor (FTC-Green Collect), ILIC Zoran (HSV Hamburg, német), ÓNODI-JÁNOSKÚTI Máté (FTC-Green Collect)
  • Irányítók: LÉKAI Máté (FTC-Green Collect), FAZEKAS Gergő (Orlen Wisla Plock, lengyel), HANUSZ Egon (SL Benfica, portugál)
  • Beállók: BÁNHIDI Bence (OTP Bank-Pick Szeged), ROSTA Miklós (Dinamo Bucuresti, román), SIPOS Adrián (MT Melsungen, német)
  • Balátlövők: BODÓ Richárd (OTP Bank-Pick Szeged), LIGETVÁRI Patrik (One Veszprém HC), SZITA Zoltán (Orlen Wisla Plock)
  • Balszélsők: BÓKA Bendegúz (Balatonfüredi KSE), KRAKOVSZKI Bence (MOL Tatabánya KC)

A magyarok a csoportkörben ma Észak-Macedóniával, pénteken Guineával, vasárnap Hollandiával játszanak Varasdon, egyaránt 20.30-tól. A szintén varasdi középdöntőbe az első három helyezett jut.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az év vége is tartogat még bőven izgalmakat a tőzsdéken

Az év vége is tartogat még bőven izgalmakat a tőzsdéken

Az ázsiai tőzsdéken ma reggel kisebb esést láthattunk, ezt követően Európában óvatos optimizmus volt megfigyelhető, Amerikában pedig kisebb mínuszban vannak a tőzsdék. A nemesfém piacra is nagyon érdemes figyelni az év utolsó napjaiban, ugyanis az ezüst és az arany árfolyama is új történelmi csúcsot döntött az éjjeli órákban, ezt követően azonban egy nagyobb, főként negatív irányú csapkodás vette kezdetét. Gazdasági események szempontjából nem várhatóak nagy izgalmak, a potenciális ukrajnai békével kapcsolatos hírek azonban hozhatnak mozgásokat a piacokra.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×