Infostart.hu
eur:
357.43
usd:
305.53
bux:
132868.49
2026. május 14. csütörtök Bonifác
A győztes francia Léon Marchand a férfi 200 méteres mellúszás döntőjében a 2024-es párizsi nyári olimpián a Párizs melletti Nanterre-ben lévő Paris La Défense Arénában 2024. július 31-én.
Nyitókép: Kovács Tamás

Kontinenst vált a franciák úszósztárja

Az év elején Ausztráliában készül a párizsi olimpia egyik legnagyobb sztárja, az úszó Léon Marchand.

A 22 éves francia Marchand - aki hazai környezetben nyáron négy ötkarikás aranyat gyűjtött be - a swimswam szakportál beszámolója szerint a legnagyobb ausztrál klasszisok edzője, Dean Boxall vezetésével tréningezik majd. Kitért arra is, visszatérésekor újra csatlakozni fog a Texas egyetemnél Bob Bowman csapatához, ahol Kós Huberttel is együtt úszik.

A Brisbane-ben sorra kerülő edzések alkalmával Marchand olyan ausztrál úszókkal készül majd együtt, mint a hozzá hasonlóan olimpiai bajnok Ariarne Titmus, Mollie O'Callaghan, valamint Elijah Winnington és Shayna Jack. Bennük az a közös, hogy mindannyian gyorsúszásban érték el legnagyobb sikereiket,

Marchand nem titkolt célja pedig az, hogy ebben az úszásnemben is fejlődjön.

Marchand a párizsi olimpián 200 méter pillangón Milák Kristófot megelőzve diadalmaskodott, ezenkívül 200 méter mellen, valamint 200 és 400 méter vegyesen nyert aranyérmet, a 4x100 méteres vegyesváltó tagjaként pedig bronzérmes lett. A nemzetközi szövetség (World Aquatics) idén az év férfi úszójának választotta.

Címlapról ajánljuk

Jótékony célra ajánlották fel a végkielégítésüket a távozó kormánytagok

Az új kormánynak minden lehetősége megvan arra, hogy naprakész, pontos adatokból dolgozzon, az előző kabinet mindent megtett, hogy rendezett állapotban adja át az országot – közölte Gulyás Gergely, korábbi Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön, a Facebook-oldalán élőben közvetített sajtótájékoztatón.
inforadio
ARÉNA
2026.05.14. csütörtök, 18:00
Kuzmányi István
diakónus, a Magyar Kurír és az Új Ember főszerkesztője
Befutott a mindent felforgató drámai döntés: ledőlt az első dominó az európai nagyhatalomban, bukhat a kormányfő

Befutott a mindent felforgató drámai döntés: ledőlt az első dominó az európai nagyhatalomban, bukhat a kormányfő

Wes Streeting brit egészségügyi miniszter csütörtök kora délután bejelentette, hogy lemond posztjáról, mivel "elvesztette a bizalmát" Keir Starmer miniszterelnökben - írja a BBC. Streetinget hosszú ideje a népszerűtlen Starmer potenciális kihívójaként tartják számon, tegnap óta nyílt spekuláció zajlott arról, hogy hamarosan távozhat a londoni kormányból. A politikus azonban hivatalosan nem kezdeményezte a kormányfő leváltását a Munkáspárt, és ezzel az Egyesült Királyság éléről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×