Infostart.hu
eur:
386.38
usd:
332.57
bux:
120688.04
2026. március 3. kedd Kornélia
Sallai Roland, a magyar labdarúgó-válogatott tagja a másnapi Montenegró - Magyarország Európa-bajnoki selejtező mérkőzés előtt a helyszínen, a Podgorica Városi Stadionban 2023. június 16-án.
Nyitókép: Koszticsák Szilárd

Nem minden szurkoló örül a Galatasaraynál Sallai Roland érkezésének

A rajongói oldalon sokallják a magyar játékosért kiadott pénzt.

Bár a török Galatasaray és Sallai Roland is eléggé boldognak tűnik, hogy a magyar focista ott folytatja pályafutását – fizettek is érte 6 millió eurót a Freiburgnak –, a rajongók szívét ennyivel nem lehet elnyerni. A klub közösségi oldalán bejelentett transzfer régóta nem látott elégedetlenséget váltott ki a török szurkolókból, akik egyáltalán nem értik, mit keres Sallai a csapatukban - írja az Index.

A magyar válogatott focistáért 6 millió eurót fizetett a török klub, és azt is közzétették, hogy Sallai szezononként 2,5 millió eurós fizetést (csaknem 1 milliárd forint) kap majd nettóban.

Az Instagramon a Galatasaray hivatalos oldalán közzétett, Sallai átigazolását bejelentő poszt olyan gyűlöletcunamit kapott, amit régóta nem látott a futballvilág. A klub rajongói szerint már az is eléggé beszédes, hogy az égvilágon senki nem várta Sallai repülőgépének landolását a reptéren, ahogy egyikük írta: „íme a játékos, akivel senki sem akar találkozni”. Mások azon vannak kiakadva, hogy „egy 350 ezer eurós játékosnak miért fizetnek 2,5 millió eurót szezononként”.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Galatasaray (@galatasaray) által megosztott bejegyzés

Tesó, megnéztem a statisztikát, a srácnak nincsen több, mint 4–5 gólpassza egy szezonban 2023–2024-ben, 27 meccsen 3 gólt lőtt. […] Már megint kárba veszett a pénz, az Isten szerelmére – írja egy felháborodott fan. Többen kapásból a klub menedzsmentjének lemondását követelték – volt, aki egyenesen a kormányét – egy ilyen átigazolás után, és az a véleményük, hogy Sallait csak azért vették meg, hogy „befogják a rajongók száját”.

Akadt, aki egy kicsit humorosabbra vette felháborodását, és azt írta, hogy „a Rolandot a Ronaldóval nem kéne összekeverni”, megint más lájkok százát gyűjtötte azzal a felszólítással, hogy „lájkold ezt a posztot, ha van 100 milliós csatárod”. Ezzel feltehetően a Napolitól kölcsönbe érkező Victor Osimhennel akarták nyugtatni magukat, hogy majd ő kompenzálja Sallai hiányosságait.

Vannak olyanok is, akik bíznak a magyar focistában, és szerintük jó igazolást csinált vele a Galatasaray. Volt, aki úgy vélte, hogy „előbb építene a Holdig létrát a klub vezetése, minthogy középpályást vásároljon, és láss csodát, mégis megtették”. Többen pedig arra hívták fel a fanyalgók figyelmét, hogy nem Sallai az első, akit szinte utálattal fogadnak az elején, de ezekről a játékosokról sorra kiderül, hogy remek vételek voltak.

Címlapról ajánljuk

Elemző: 700 forintos benzinár is jöhet az iráni háború miatt

Az iráni háborús helyzet hatására emelkedésnek indult a nyersolaj és a földgáz ára. Ha a konfliktus elhúzódik, akkor tartósan magas maradhat az árszint. Ez a tényező, valamint a forint gyengülése és a dollár erősödése azt okozhatja, hogy itthon jelentősen emelkedhetnek a következő hetekben az üzemanyagárak – mondta az InfoRádióban Mohos Kristóf, a Portfolio elemzője.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Titkos bunkert bombázott szét Izrael, Teherán példátlan megtorlással fenyegetőzik – Percről percre híreink az iráni háborúról kedden

Titkos bunkert bombázott szét Izrael, Teherán példátlan megtorlással fenyegetőzik – Percről percre híreink az iráni háborúról kedden

Szombat hajnalban robbant ki a háború a Közel-Keleten, amikor Izrael és az Egyesült Államok közösen csapásokat mért az iszlamista rezsimre. A helyzet azóta változatlanul feszült, egyelőre nincs jele csillapodásnak - Trump elnök ma nyíltan visszautasította a tárgyalás lehetőségét. Az amerikai hadsereg bejelentette, hogy az Ománi-öbölben csapást mértek az iráni haditengerészet tizenegy hajójára, és megsemmisítették azokat - számolt be a Times of Israel. A Sky News értesülései szerint az iráni Forradalmi Gárda általános zárlatot rendelt el a Perzsa-öblöt az Indiai-óceánnal összekötő Hormuzi-szorosban. Ugyanakkor Izraeli biztonsági tisztviselők arra figyelmeztették a kormány tagjait, hogy Irán ballisztikusrakéta-fenyegetése a jelenlegi hadművelet során nem számolható fel teljesen. Több szakértő úgy véli, hogy a rezsim megdöntésére most kevés esély mutatkozik. A legfrissebb fejlemények közé tatozik, hogy Irán megtámadta Szaúd-Arábiában az amerikai nagykövetséget, erre Donald Trump súlyos következményeket helyezett kilátásba. Délután izraeli lapok arról írtak: Katar és Szaúd-Arábia hamarosan belépnek a háborúba, Izrael és az USA oldalán - Katar ezt később cáfolta. Este Donald Trump amerikai elnök bejelentette: "katonailag eléggé legyőzték" Iránt, szerinte Teherán hamarosan megadja magát. Cikkünk folyamatosan frissül a Köel-Kelet háborújának legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×