2024. július 27. szombat Liliána, Olga
digital generated image
Nyitókép: lupengyu/Getty Images

Tizenegyesek után manchesteri házidöntő lesz az FA Kupában

A címvédő Manchester City után a városi rivális United jutott be másodikként az angol labdarúgó FA Kupa fináléjába.

A Wembley Stadionban rendezett vasárnapi elődöntőben az MU az 58. percben már 3-0-ra vezetett, de a másodosztályú Coventry City a 95. percben kiegyenlített (3-3). A kétszer 15 perces hosszabbítás nem hozott újabb gólt, a tizenegyes-párbajból pedig a "Vörös ördögök" jöttek ki győztesen.

Az FA Kupa másik, szombati elődöntőjében a Bajnokok Ligájától a héten a negyeddöntőben elbúcsúzott Manchester City 1-0-ra verte a Chelsea-t.

A sorozat fináléját május 25-én rendezik, ugyancsak a Wembleyben.

2024.07.29. hétfő, 18:00
Böcskei Balázs politológus, az IDEA Intézet stratégiai igazgatója
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet igazgatója
Nagyot mentek az amerikai tőzsdék

Felemás hangulatban telt a kereskedés reggel Ázsiában, de az európai tőzsdéken már látszik némi hangulatjavulás a hét korábbi részében látott eséshez képest. Megérkeztek ma a havi amerikai PCE-adatok, amelyek a várakozásoknak megfelelően az infláció további lassulását mutatták, ám mivel a tegnap megjelent második negyedéves adat már magában foglalta a júniust is, így nagy meglepetése nem lehetett számítani.