391.28
366.83
68142.02
2024. április 30. kedd Katalin, Kitti
Santiago Hezze, az Olimpiakosz (b) és Varga Barnabás, a Ferencváros játékosa a labdarúgó Konferencia-liga nyolcaddöntőjébe jutásért játszott Ferencvárosi TC - Olimpiakosz visszavágó mérkőzésen a Groupama Arénában 2024. február 22-én.
Nyitókép: Szigetváry Zsolt

Kettős vereséggel búcsúzott a Ferencváros

Kettős vereséggel búcsúzott a Ferencváros az Európa Konferencia-liga 2023–2024-es idényétől. Az Olympiakosz a pireuszi 1-0 után Budapesten is ugyanezzel az eredménnyel nyert, s bejutott a legjobb 16 közé. A játék képe alapján még ennél is nagyobb különbség volt a két csapat között.

Két helyen változott meg a Ferencváros összeállítása a múlt csütörtöki pireuszihoz képest. Az Európa Konferencia-liga visszavágója este 9 órakor kezdődött a görög Olympiakosz ellen a Groupama Arénában.

A zöld-fehérek kezdő tizenegye: Dibusz – Wingo, S. Mmaee, I. Cissé, Civic – Zachariassen, Abu Fani, Maiga, Marquinhos – Varga Barnabás, Kodro. Az Olympiakoszé: Paszhalakisz – Rodinei, Recosz, David Carmo, F. Ortega – Chiquinho, André Horta, Hezze – Fortunisz, El-Kabi, Podence.

Makreckis és Ramírez ezúttal kimaradt, Kodro és Civic játszik.

Öt perc eltelt, a Ferencváros 60 százalékban birtokolja a labdát.

Horta jó helyzetből lőhetett, de szerencsére blokkolták a középső védők. Öt perc múlva megint ő lőtt, Samy Mmaeéról ment szögletre a labda. Véget ért az első negyedóra, aktívabb eddig az Olympiakosz.

Az első percekhez képest változott a labdabirtoklás, többet van a görögöknél a labda.

Lassan eltelik félóra, a Ferencvárosnak még nem volt veszélyes akciója. A görögök uralják a játékot.

El Kabi tíz méterről a kapu fölé fejelt. Nem volt különösebben veszélyes, de az7t érdemes megjegyezni, hogy ez már a nyolcadik kísérlete volt a pireuszi csapatnak.

Zachariassen labdát szerzett a támadótérfélen, lövőhelyzetbe került, de 17 méterre a kaputól eltörte a labdát.

A 38. percben André Horta parádés labdájával Fortunisz helyzetbe került, Civic szorongatta, mellé lőtt.

Podence az öt és felesről lőtt a kapu fölé.

Kezezés miatt büntetőhöz jutott az Olympiakosz, Turpin kiment, megnézte a VAR-t, s döntött. Samy Mmaee kezére pattant a labda. A tizenegyest El-Kabi könnyedén a jobb sarokba emelte, Dibusz Dénes balra mozdult, 0-1, összesítésben 0-2.

Makreckis és Pesics állt be Kodro és Wingo helyére a második félidőre.

A Ferencváros támadgat, de csekély hatékonysággal, ráadásul a támadásépítésben nagyon sok az eladott labda.

A 63. percben Abu Fani szöglete után az öt és felesen felugró Cissé elfejelte a labdát védőtársa, Samy Mmaee elől. Ez volt a Ferencváros eddigi legnagyobb helyzete.

Civic helyett beállt Ramírez, Zachariassen helyére pedig Ben Romdan.

Dibusz nagy bravúrral védte Jovetics 14 méteres lövését.

Az utolsó percekben is a görögök veszélyesebbek a kapura. A Ferencvárosnál Marquinhos helyére Katona került pályára.

Vége a mérkőzésnek, az Olympiakosz 1-0-ra nyert, s 2-0-s összesítéssel továbbjutott. Megérdemelten.