392.27
366.85
67039.3
2024. április 27. szombat Zita
Az új székesfehérvári Sóstói Stadion 2018. november 19-én. A 14.200 ember befogadására alkalmas stadion 14 milliárd forintba került. A MOL Vidi FC tulajdonosa, a Fehérvár FC Kft. bérli a stadion sport-, és irodai célú részeit Székesfehérvár önkormányzatától.
Nyitókép: MTI/Bodnár Boglárka

Labdarúgó NB I - Megtáltosodott és már dobogós a Fehérvár

A Fehérvár 3-1-re legyőzte a vendég Puskás Akadémiát a labdarúgó OTP Bank Liga 15. fordulójának második szombati mérkőzésén.

Hazai góllal kezdődött a Fejér vármegyei rangadó, amelyen az ötödik helyezett Fehérvár fogadta a harmadik helyen álló Puskás Akadémiát. A vendégek negyedóra elteltével kezdtek felocsúdni a kezdeti sokkból, fölénybe kerültek, ám büntetőből sem tudtak gólt szerezni. A fehérváriak ritka ellentámadásaik egyikéből megduplázták előnyüket, így két góllal vezettek a szünetben.

Fordulást követően Nagy Zsolt keresztlécre pattintott lövése jelezte, a Puskás Akadémia nem tett le a pontszerzésről. Olyannyira nem, hogy percekkel később Lamin Colley szépített is. Hatalmas nyomás nehezedett a Fehérvár kapujára, a vendégek gyakorlatilag egykapuztak, mégis a hazaiak szereztek újabb gólt: Kenan Kodro büntetőből volt eredményes. A hátralévő időben is nagy nyomást gyakorolt ellenfelére a felcsúti gárda, de nem sikerült kapuba találnia, így a Fehérvár megérdemelten nyert.

Sikerével többek között a felülmúlt vármegyei riválisát is megelőzve a Fehérvár feljött a tabella harmadik helyére.

OTP Bank Liga, 15. forduló: Fehérvár FC-Puskás Akadémia FC 3-1 (2-0)
Székesfehérvár, Sóstói Stadion, 2172 néző, v.: Bognár T.
gólszerzők: Kodro (6., 76., utóbbit 11-esből), Christensen (34.), illetve Colley (58.)
sárga lap: Katona M. (23.), Szabó L. (44.), Flores (57.), Christensen (83.), illetve Nagy Zs. (25.)