Infostart.hu
eur:
364.56
usd:
311.09
bux:
133872.25
2026. április 24. péntek György
Mihók Attilát, a DUE-Maarks Graphics vezetőedzőjét vízbe lökik a csapat játékosai, miután 13-12-re legyőzték UVSE-Hunguest Hotels csapatát a vízilabda női Magyar Kupa döntőjében a Komjádi uszodában 2019. december 8-án.
Nyitókép: MTI/Czagány Balázs

Mihók Attila a szövetségi kapitányságról: versenyhelyzetet kell előidézni

Mihók Attila és Cseh Sándor veszi át a magyar női vízilabda-válogatott irányítását. Megbízatásuk a párizsi olimpia végéig szól. Cseh Sándor után Mihók Attilát is szóra bírtuk.

"Felkészülünk az ellenfelekből, ez alapján felkészítjük a csapatot, a fizikális felkészülést megpróbáljuk maxra húzni, hiszen ez a könnyebbik része az egésznek, mégis nagyon jól fizet. Ami a nehézséget okozza, hogy az eddigi feladataimmal ellentétben most nem az lesz, hogy van a kezemben 20-25 játékos, és velük kell felkészülnünk, hanem arról van szó, hogy lavírozva a klubfeladatok, az Euroliga-mérkőzések, a bajnokik, az esetleges Magyar Kupa-mérkőzések és az erre irányuló klubfelkészülések között meg kell találnunk valahogy azt a megoldást, hogy a válogatott is előrehaladjon, játékosai is egész pontosan tudják, hogy mi irányukban az elvárás" – ecsetelte a Dunaújvárosban dolgozó edző.

Hogy mekkora változás várható a keretben, mindenki tiszta lappal indul-e vagy mindenki ismerős, és a keretek közt lehet bizonyítani, Mihók Attila azt felelte, "is-is".

"Azért is jöttem én szóba, azt hiszem, a válogatottnál, mert a játékosok mindegyikét nemcsak, hogy gyerekkora óta ismerem, de dolgozom is velük, ilyen szempontból nem a nulláról kezdjük, de az biztos, hogy nyitni kell egy picit, be kell engedni olyan játékosokat, akik ha nem is tudják beverekedni magukat, de versenyhelyzetet tudnak előidézni. Nem tudni, változik-e a keret, de az biztos, hogy azzal a csapattal fogunk utazni az Eb-re, amely minden körülményt körüljárva a legütőképesebb lehet szerintünk" – részletezte.

Korszakos elődjével, Bíró Attilával, aki két olimpiai ciklust húzott le a kapitányi poszton, lehet, hogy le fog ülni beszélni – a következő napokban, Egerben.

A válogatott teljes stábja még formálódik, ezen a héten mindenki a helyére kerül.

A csapat kapitánya Keszthelyi Rita marad, ha vállalja.

Mihók Attila azzal lenne elégedett, ha legközelebb már arról kellene beszélgetni, "mi volt az olimpián", az azt jelentené, hogy a legfontosabb feladat, az ötkarikás részvétel megvan.

"Február közepétől szokatlanul hosszú időnk lesz, hogy gondolkodjunk és felkészüljünk az olimpiára, de még nem tartunk ott. És én nagyon nem szeretek olyan esélylatolgatásba belemenni, amely egy olyan versenyről szól, amelyen még ott sem vagyunk. Megértettük a feladatot, ki kell jutni az olimpiára. Hogy utána mi történik, azon közben is gondolkodunk" – fűzte hozzá, utalva arra, hogy a vb-n lecsúsztak a kvalifikációt jelentő helyekről, de erre még a közelgő Eb-n is lehetőség lesz, utolsó szalmaszálként pedig ott van az olimpiát megelőző újabb világbajnokság.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Szakértő a román kormányválságról: róka fogta csuka helyzet, fogy a levegő a miniszterelnök körül

Szakértő a román kormányválságról: róka fogta csuka helyzet, fogy a levegő a miniszterelnök körül

A szociáldemokrata miniszterek lemondása után elveszítette a többséget a román parlamentben Ilie Bolojan. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa az InfoRádióban azt mondta, lehetett rá számítani, hogy a nézetkülönbségek miatt nem marad sokáig egységes a koalíció, mostantól pedig többféle forgatókönyv is érvényesülhet, és akár Nicusor Dan államfő szerepe is még inkább felértékelődhet.

„Túl sok tanóra, túl sok tantárgy” – részletesen beszélt a terveiről Lannert Judit, a jövendő oktatási miniszter

Új alaptantervet és kevesebb kompetenciamérést szeretne Lannert Judit, akit Magyar Péter az új Tisza-kormány oktatási minisztereként mutatott be. Megszüntetné a teljesítményértékelési rendszert, a tankötelezettséget 16-ról 18 évre emelik, és visszahozzák a szabad tankönyvválasztást.
inforadio
ARÉNA
2026.04.27. hétfő, 18:00
Papp Zsolt György
a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×