Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 6. szombat Miklós
Pekler Zalán a férfi légpuska 10 méteres versenyszámának selejtezőjében a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpián az Aszaka Lőtéren 2021. július 25-én.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Pekler Zalán revansot vett kínai riválisán – videó

Pekler Zalán a bravúros alapverseny után a döntőben is remekelt és aranyérmet nyert férfi légpuskában a bakui sportlövő-világkupán.

A komáromiak klasszis sportolója a 60 lövéses alapot 636,2 körrel, az addigi világcsúcsnál (635,4 kör) jobb eredménnyel zárta, a rekordot azonban a kínai Seng Li-hao visszavette tőle, miután 637,9 körrel zárt.

Pekler a nyolcas döntőben visszavágott ázsiai riválisának, aki ebben a szakaszban már többször is hibázott, a magyar puskás viszont végig kiegyensúlyozottan szerepelt, gyakorlatilag az elsőtől az utolsó lövésig az élen állt és végül 252,4 körös eredménnyel diadalmaskodott. Az ezüstérmet az indiai Hriday Hazarika szerezte meg 251,9 körrel, míg Seng a harmadik helyen zárt 230,5 körrel.

A finálé másik magyarja, Péni István 144,1 kört lőtt, amivel a hetedik lett a 127 fős mezőnyben.

Pekler Zalán a vk-sorozat áprilisi limai állomásán is megnyerte a 10 méteres számot.

Bakuban pénteken a női légpuskások egyéni versenyét is megrendezik, női sportpisztolyban pedig az alapverseny első 30 lövésére került sor. Utóbbiban mindhárom magyar, Csonka Zsófia (59.), Major Veronika (66.) és Sike Renáta (62.) is 284 kört ért el, amivel a 95 fős mezőny második felében állnak.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: amikor Magyarország nem a maga ura, mindig ráfázik
videó

Orbán Viktor: amikor Magyarország nem a maga ura, mindig ráfázik

A békepárti országjárás Kecskeméten folytatódott szombaton, ahol Orbán Viktor miniszterelnököt Csiszár Jenő kérdezte. Az esemény a jelenlegi világ-és belpolitikai helyzetre, a békepárti álláspont kiemelt szerepére és Magyarország biztonsági érdekeire koncentrált.

Varga G. Gábor: még egy olyat, mint az azerbajdzsáni repülőgép szerencsétlensége volt, nem engedhet meg magának a légi közlekedés

Az orosz-ukrán háború az elmúlt három és fél évben jóformán az egész világon megváltoztatta a légi közlekedést, hiszen Ukrajna felett tilos civil gépekkel repülni, Oroszország légterét pedig a kölcsönös szankciók miatt számos légitársaság nem használhatja. Ez mindent átalakított: az útvonalakat, a menetrendeket és az árakat is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×