Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 10. szombat Melánia
Rajtol a 38. Telekom Vivicittá futófesztivál félmaratoni versenyének mezőnye a Margitszigeten 2023. április 23-án.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Brit győzelem a Vivicittán

A férfiaknál Thomas Percy, a nőknél Weibl Anissa volt a leggyorsabb a félmaratonon.

Thomas Percy nyerte a férfi félmaratont a 38. Telekom Vivicittá futófesztiválon, amelyen szombaton és vasárnap csaknem 20 ezren vettek részt Budapesten.

A szervező Budapest Sportiroda tájékoztatása szerint a brit sportoló 1:11:28 óra alatt teljesítette a 21 kilométeres távot. A nőknél a győri Weibl Anissa lett az első.

Budapest, 2023. április 23.
A brit Thomas Percy, a 38. Telekom Vivicittá futófesztivál félmaratoni versenyének férfi győztese a célban a Margitszigeten 2023. április 23-án.
MTI/Koszticsák Szilárd
A brit Thomas Percy, a 38. Telekom Vivicittá futófesztivál félmaratoni versenyének férfi győztese a célban a Margitszigeten 2023. április 23-án. MTI/Koszticsák Szilárd

A sporteseményen Bősz Anett, Budapest főpolgármester-helyettese, Révész Máriusz Aktív Magyarországért felelős államtitkár és Németh Balázs, a Budapest 2023 Atlétikai VB Szervező Zrt. vezérigazgatója is részt vett.

Minden résztvevő a budapesti atlétikai világbajnokságra beváltható kedvezményes jegyvásárlásra jogosító kupont kapott, amellyel 50 százalékos áron vásárolhatnak jegyeket a vb esti programjaira, délelőttönként pedig 2023 forintért tekinthetik meg a versenyeket.

38. Vivicittá, eredmények

félmaraton

férfiak

1. Thomas Percy (brit) 1:11:28 óra

2. Iván Levente 1:12:43

3. Galasiewicz Jakub (lengyel) 1:13:25

nők

1. Weibl Anissa 1:25:03

2. Bátai Réka 1:27:29

3. Bor Anna 1:28:37

10 km

férfiak

1. Tóth Tamás 31:57 perc

2. Clément Ringard (francia) 32:25

3. Józsa Gábor 32:31

nők

1. Ohn Kinga 36:07 p

2. Bukovszki Tünde 37:23

3. Horváth Karolina 38:11

Címlapról ajánljuk

Ilyenkor ne előzzünk, és most inkább keressük, ne kerüljük a sűrű forgalmat – téli vezetéstechnikai tanácsok a szakértőtől

Téli gumi, megfelelő ablaktörlő gumik, ablakmosó folyadék – Zsurzs Jenő vezetéstechnikai instruktor szerint a mostani időjárási körülmények között ezekről mindenképpen gondoskodniuk kell az autósoknak. A Drivingcamp Vezetéstechnikai Központ senior trénere az InfoRádióban elmondta: elindulás előtt jó, ha felmérjük saját magunk és az autónk képességeit. Azt javasolja, takarítsuk le a havat az autónk tetejéről, mert ha ezt nem tesszük meg, fékezésnél akár nagyobb mennyiségű hó is lezúdulhat a szélvédőre, ami komoly balesetet is eredményezhet.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×