Infostart.hu
eur:
381.77
usd:
328.2
bux:
108922.07
2025. december 5. péntek Vilma
Gianni Infantino, a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség, a FIFA elnöke beszédet mond az európai labdarúgóklubokat tömörítő szervezet (ECA) közgyűlésén a Várkert Bazár előadótermében 2023.március 27-én.
Nyitókép: MTI/Lakatos Péter

Rengeteg kompenzációs pénzt kaphatnak a futballklubok a vb-k kapcsán

A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) 355-355 millió dollárral (127 milliárd forint) kompenzálja az európai klubokat, amelyek játékost küldenek a 2026-os és 2030-as világbajnokságra.

A FIFA és a kontinens klubjait tömörítő szervezet (ECA) utóbbinak a budapesti közgyűlésén jelentette be a döntést, az együttműködés 2030 végéig szóló meghosszabbításáról Gianni Infantino FIFA-elnök és Nasszer el-Kelaifi ECA-vezető írt alá szerződést.

A megállapodás értelmében 70 százalékkal nő az egyesületek kárpótlása, a 2018-as és 2022-es vb-ért ugyanis még csak 209-209 millió dollárt osztottak szét az érintett klubok között.

Az ECA kötelezettséget vállalt a nemzetközi versenynaptár betartásáért, és egyben támogatásáról biztosította a klub-vb 2025-től életbe lépő formátumát. A 32 csapatos, négyévente sorra kerülő tornán 12 európai gárda vesz majd részt.

(A nyitóképen: Gianni Infantino, a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség, a FIFA elnöke beszédet mond az európai labdarúgóklubokat tömörítő szervezet (ECA) közgyűlésén a Várkert Bazár előadótermében 2023.március 27-én.)

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×