Infostart.hu
eur:
379.53
usd:
319.42
bux:
129447.89
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
MTI/Illyés Tibor
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Siklósi Gergely tavaly háttérember volt, most az élre állna

A világranglista harmadik helyére tért vissza az olimpiai ezüstérmes, világbajnok párbajtőrvívó, miután a legutóbbi két rangos nemzetközi versenyt megnyerte.

"Tudatosabb vagyok, és egyre jobban beérik az a munka, amit az elmúlt 7-8 évben már felnőtt kategóriában elvégeztem. Most már sokkal érettebb, rutinosabb vívónak tekintem magam" – jelentette ki az InfoRádiónak Siklósi Gergely olimpiai ezüstérmes, világbajnok párbajtőrvívó.

A sportoló edzőjével, Dancsházy-Nagy Tamással eldöntötte, hogy a szezon szava a stabil lesz, tehát egyéniben és csapatban is kiegyensúlyozott teljesítményt kell nyújtania.

Bár a csapattal sokat léptek előre az elmúlt szezonban, az egyéni versenyeken maradhatott Siklósi Gergelyben hiányérzet.

"Úgy is készültünk a tavalyi szezonban, hogy az egyéni érdek háttérbe szorul, és abszolút a csapat kapja a reflektorfényt. Nem is én voltam a csapat húzóembere, hanem a három csapattársam csinálta ezt, én csak mint támogató voltam mögöttük" – mondta a vívó. Hozzátette: csapatmunka eredménye a tavalyi hét helyezés előrelépés a világranglistán.

Az egyéni érdek az olimpiai érem után háttérbe szorult, a fő, hogy kijussanak a következő olimpiára.

Siklósi Gergely elmondta: a tavalyi év "mentális pihenőnek" tekinthető, a felkészülésre szeptembertől koncentrált jobban. A folytatást illetően a vívó abszolút bizakodó, célja, hogy minél több világkupán érmes legyen. A csapatban is önbizalmat ad neki, hogy húzóember lehet, mert "most elkél a csapatnál a plusz tűz, ami tudja őket húzni".

Megjegyezte: a dohai Grand Prix mellékes szála, hogy megint megfázott, de igyekszik minél hamarabb kijönni ebből, és maximális erőbedobással edzeni.

Február végén a heidenheimi világkupa következik, március második hetében pedig a budapesti Grand Prix. Siklósi Gergely szerint mindkettő fontos, de a legfontosabb a versenynaptárban majd a májusi kvalifikáció kezdete lesz, amit Caliban kezdenek egy Grand Prix versenyen, utána pedig Párizsban folytatják, majd Európa- és világbajnokság következik.

További érdekességeket a Vívópercek című magazinban hallhat.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Összeomlott Ukrajna támogatása, nagy bejelentésre készül Zelenszkij - Híreink az ukrán frontról szerdán

Összeomlott Ukrajna támogatása, nagy bejelentésre készül Zelenszkij - Híreink az ukrán frontról szerdán

Az orosz erők nagy erőkkel nyomulnak előre az ukránok által 2022-ben visszafoglalt Liman térségében: az észak-donyecki város ostroma lényegében megkezdődött, az oroszok a környező falvak elfoglalásával akarják bekeríteni a települést. Közben nagyobb katonai műveletek zajlanak Kosztantynivka, Pokrovszk, Huljajpole térségében is. Közen orosz lapok és internetes OSINT-bloggerek arról írnak: kisebb ellentámadást indított az ukrán hadsereg a déli fronton - Kijev ezt nem erősítette meg egyelőre. Diplomáciai fronton egyelőre nem látszik áttörés: Moszkvából több, Amerikával szemben kritikus nyilatkozat is jött az elmúlt napokban. A nap folyamán megjelnetek a Kiel Institute adatai: ebből kiderül, hogy Ukrajna katonai támogatása 2022 előtti mélypontra süllyedt. Az FT közben információkat szerzett arról, hogy Zelenszkij elnök választásokat akar tartani Ukrajnában - erről a napokban érkezhet hivatalos bejelentés. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború szerdai eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×