Infostart.hu
eur:
386.44
usd:
331.87
bux:
118863.12
2026. január 13. kedd Veronika
A magyar válogatott tagja, Ádám Martin a wolverhamptoni Molineux Stadionban 2022. június 13-án. A játékosok megtekintették a pályát a Nemzetek Ligája 4. fordulójának másnap esti, Anglia-Magyarország labdarúgó-mérkőzése előtt.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Ádám Martin meghozta a "jó döntést"

Az OTP Bank Liga tavalyi gólkirálya részletesen beszélt országváltásáról. Tudja, nem ő a jövő a válogatottnál, de a jelen talán igen.

Jó döntést hozott, amikor a Koreai Köztársaságba igazolt - többek között erről beszélt Ádám Martin, a magyar labdarúgó-válogatott támadója pénteken az állami tévében.

A 28 éves csatár az OTP Bank Liga előző kiírásában gólkirály lett a Paks színeiben, majd júliusban a dél-koreai élvonalban szereplő Ulszanhoz igazolt, amelyet 17 év után bajnoki címhez segített.

"Az NB I-ben kiemelkedő teljesítményt kell nyújtani, hogy bekerülj a válogatottba, nekem ez szerencsére sikerült, de tudtam, hogy nyáron feljebb kell lépnem egy lépcsőfokot annak érdekében, hogy ezt tudjam tartani és egy magasabb szintre kerüljek. Azt gondolom, ez sikerült,

nagyon jó döntés volt így utólag"

- nyilatkozta a támadó, aki tagja a válogatott keretének a görögök és a luxemburgiak elleni felkészülési mérkőzésekre.

A nemzeti csapattól visszavonult Szalai Ádám helyére Ádám Martin is "pályázik", a korábbi paksi közönségkedvenc új riválisáról, a 20 esztendős Németh Andrásról szólva úgy fogalmazott: ő a jövő, de "talán én lehetek a jelen". Hozzátette: természetesen nem az ő feladata dönteni erről a kérdésről, a pályán kell bizonyítania Marco Rossi szövetségi kapitánynak, akinek jövő csütörtökön a Luxemburg, vasárnap pedig a Görögország elleni barátságos találkozókon lesz lehetősége a kísérletezésre.

A világbajnokságról szólva Ádám Martin azt mondta, természetesen

a magyar válogatottal szeretne kijutni a vb-re

- az elmúlt időszak eredményei alapján szinte már elvárják ezt tőlük -, ugyanakkor ehhez még rengeteg munkára van szükség.

Címlapról ajánljuk
Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Éles politikai vita bontakozott ki Csehországban az Ukrajnának szánt lőszerszállítások miatt. A jelenlegi miniszterelnök, Andrej Babiš azt állítja: a korábbi kormány több száz milliárd koronányi fegyverüzletet bonyolított le úgy, hogy erről sem a parlament, sem a közvélemény nem kapott világos tájékoztatást. Petr Fiala volt kormányfő viszont azzal vádolja Babišt, hogy felelőtlen nyilatkozataival emberek és cégek biztonságát veszélyezteti.

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×