392.27
366.85
67039.3
2024. április 28. vasárnap Valéria
A ferencvárosi Kristoffer Zachariassen gólöröme a labdarúgó Európa-liga csoportkörének 5. fordulójában játszott Ferencváros - AS Monaco mérkőzésen a Groupama Arénában 2022. október 27-én.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Szenzációs: a Ferencváros csoportelső az Európa-ligában

A Ferencváros 1-1-es döntetlennel zárt a Monaco ellen a Groupama Arénában az Európa-liga csoportkörének ötödik fordulójában. Mivel a Crvea zvezda 2-1-re legyőzte Belgrádban a Trabzonsport, a Fradi biztos csoportelső, tagja az Európa-liga nyolcaddöntőjének.

A névsor: Dibusz – Wingo, Botka, S. Mmaee, Pászka – Vécsei, Laidouni – Gojak, Zachariassen, Traoré – R. Mmaee. Ez azt jelenti, hogy Botka viszonylag új szerepkörben, középső védőként szerepel majd. Nem négyvédős, hanem háromvédős rendszerben gyakran játszott már korábban is, elsősorban a válogatottban. Vécsei miatt Besic marad ki.

A Monaco: Nübel – Vanderson, Disasi, Maripán, Badashile, Henrique – Golovin, Mo. Camara, Youssouf Fofana – Volland, Ben Yedder.

A francia bajnokságban szereplő gárdában olyan ismert játékosok jutnak még a kispadra is, mint Minamino, Sarr, Embolo és Martins.

Arról, hogy a különböző végeredmények mit érhetnek a Ferencváros továbbjutása szempontjából, itt írtunk:

Zachariassen kitűnő labdát kapott a jobbszélső helyén, de rosszul adott középre, ebben több volt.

Az ötödik percben Ben Yedder Dibusz Dénes lába között a hálóba vágta a labdát, de egyértelmú lesen vette át. Wingo rossz fejese után Ben Yedder a kapufára küldte a labdát, majd a kipattanót ismételte, Wingo abba belelépett.

Mezőnyjátékkal teltek az elmúlt percek, a vendégek többet birtokolják a labdát.

Ben Xedder levette a labdát, egyedül állt Dibusszal szemben, aki bravúrral védett. Ez is les volt.

Fura jelenet volt, Botka összerúgott Botkával, az elefántcsontparti játékos a földön maradt. Az övéi vitték tovább az akciót, Dibusz védett. Ő rögtön kirúgta a labdát, ápolás jöhetett.

A 29. percben Golovin lövése ment kapu fölé.

A 31. percben Disasi erőszakosan túljutott Zachariassenen, jól adott középre, Ben Yedder pedig sarokkal a kapuba küldte a labdát, körülbelül nyolc méterről, 0-1.

A Ferencváros most vesztésre áll, tehát ebben a pillanatban az a jó, ha a Crvena zvezda nem nyer a belgrádi mérkőzésen. Az állás ott egyelőre 0-0. Már nem: Kátai góljával vezet a Zvezda. Ez a legrosszabb forgatókönyv ma estére.

Belgrádban pörögnek az események, s javult a Ferencváros helyzete. Az állás most 1-1. Bakaszetasz lőtte a Tarbzon gólját.

A játékrész legnagyobb Fradi-helyzetét az első félidő hosszabbításában láttuk, Pászka szöglete után Zachariassen alig fejelt a kapu bal oldala mellé.

Vége az első félidőnek, vezet a Monaco. A vendégek jobban játszanak, de elkerülhető gólt szereztek.

A második félidőre Gojak helyére Marquinhos állt be.

Az 52. percben Ryan Mmaee jól vette át a labdát, a felső sarokra tekert, de kicsit magasra állította az irányzékot. Marquinhos lőtt, estében. Javult valamelyest a Ferencváros játéka.

Besic került pályára, Vécsei helyén.

Ismét kedvezőtlen fordulat Belgrádban, vezet a Zvezda 2-1-re, Pesics szerezte a gólt.

Csercseszov kockáztat, Pászka Lóránd helyére Tokmac Nguen állt be.

A 67. percben Ryan Mmaee lövését Nübel vetődve védte.

Disasi óriásit mentett Wingo beadása után, nagy Fradi-helyzet alakult volna.

Ac 81. percben

Zachariassen hét méterről a rövid sarokba vágta a labdát, Tokmac kiváló labdájából, 1-1.

Embolo és Jean Lucas állt be a Monacóba, még tíz percet kellene kibírni.

Jean Lucas 26 méteres lövése egy méterrel fölé ment.

A 91. percben Marquinhos lement, Esiti húzta az időt beállásával.

Még 120 másodperc.

A Crvena zvezda közben 2-1-re legyőzte a Trabzonsport, annak avége van.

Az utolsó pillanatban Maripán nagy helyzetben, öt méterről a kapu mellé fejelte a labdát.

Vége, a Ferencváros a döntetlennel csoportgyőztes, bejutott a legjobb 16 közé az Európa-ligában.

Mióta csoportkört játszanak ősszel az európai kupákban, mostanáig soha nem jutott tovább és élte meg a tavaszt magyar csapat.

(Nyitóképünkön a ferencvárosi Kristoffer Zachariassen gólöröme a labdarúgó Európa-liga csoportkörének 5. fordulójában játszott Ferencváros–AS Monaco mérkőzésen a Groupama Arénában 2022. október 27-én.)

2024.04.29. hétfő, 18:00