Infostart.hu
eur:
366.93
usd:
314.48
bux:
0
2026. április 30. csütörtök Katalin, Kitti
Holló Balázs a 400 méteres férfi vegyesúszás előfutamában a vizes világbajnokságon a budapesti Duna Arénában 2022. június 18-án. Holló Balázs egyéni csúccsal döntős 400 méter vegyesen.
Nyitókép: MTI Fotószerkesztőség/Illyés Tibor

Döntős a két magyar gyorsváltó, óriási egyéni csúcs a Duna Arénában

Holló Balázs 400 méter vegyesen, valamint férfi és a női 4x100 méteres gyorsváltó is ott lesz a budapesti úszó-világbajnokság nyitónapjának esti döntőiben. Hosszú Katinka sikerrel vette az első akadályt.

A vizes világbajnokság úszóversenyeinek első számában, 200 méter női vegyesen Hosszú Katinka és Sebestyén Dalma is elődöntőbe jutott. A háromszoros olimpiai bajnok, nyolcadik világbajnokságán induló Hosszú végül 2:11.77 perces idővel zárt, ami összesítésben a 11. helyet jelentette, míg Sebestyén Dalma 2:13.13-mal a 15. pozícióban ugyancsak elődöntős lett.

Hosszú a futam után elmondta, örül annak, hogy legalább még egyszer úszhat ebben a számban - ahol egyébként ő a világcsúcstartó és a legutóbbi négy vb-n nem talált legyőzőre -, mert lépésről lépésre szeretne haladni.

Szabó Szebasztián 50 méter pillangón a nyolcadik idővel jutott az elődöntőbe. A zentai születésű úszó - aki a brazil Nicholas Santosszal holtversenyben tartja ebben a számban a rövidpályás világcsúcsot, most pedig egymás mellől rajtoltak - 23.11 másodperces idővel csapott célba.

Szabó a vegyes zónában elmondta: első úszásnak ez teljesen rendben volt, ráadásul az első vízbe csobbanás mindig nehéz, azonban most koncentrálhat a váltóra és az elődöntőre.

Az előfutamok során négyen értek el 23 másodpercen belüli időt, köztük a 13-szoros világbajnok, címvédő amerikai Caeleb Dressel.

Férfi 400 vegyesen a két magyar közül egy lesz ott a döntőben. Holló Balázs óriási egyéni csúccsal jutott tovább az ötödik legjobb időt elérve, Kós Hubert viszont 12. helyen fejezte be szereplését ebben a számban.

Holló délelőtt 4:10.87 perces idejével közel két és fél másodpercet faragott eddigi legjobbján. Kós a táv második felében esett vissza, végül 4:15.44 perccel csapott célba.

Holló elmondta, álmában sem gondolt volna ilyen időre délelőtt, ugyanakkor nagyon jól érezte magát a vízben, ráadásul délután rendre jobb teljesítményre képes, így bízik benne, hogy a fináléban még tovább tud javulni.

A férfi és a női magyar 4x100 méteres gyorsváltó is döntőbe jutott a budapesti úszó-világbajnokság szombati nyitónapján.

Előbbi Szabó Szebasztián, Milák Kristóf, Bohus Richárd és Németh Nándor összeállításban a tokiói olimpia döntőjében úszott 3:11.06 perces országos csúcsát - ami a japán fővárosban az ötödik helyre volt jó - megközelítve, 3:12.38 perccel zárt, ami harmadik legjobb eredményt jelentette az előfutamok során. A nőknél a Pádár Nikolett, Senánszky Petra, Molnár Dóra, Gyurinovics Fanni összetételű négyes nyolcadik helyen jutott fináléba.

Budapest, 2022. június 18.
Késely Anna a 400 méteres női gyorsúszás előfutamában a vizes világbajnokságon a budapesti Duna Arénában 2022. június 18-án.
MTI/Illyés Tibor
Késely Anna a 400 méteres női gyorsúszás előfutamában a vizes világbajnokságon a budapesti Duna Arénában 2022. június 18-án. MTI/Illyés Tibor

Női 400 gyorson Késely Ajna és Fábián Bettina sem jutott döntőbe. Egyéni legjobbjuktól mindketten jócskán elmaradtak: Késely 4:09.09 perccel (legjobbja 4:01.34) a 12., Fábián pedig 4:16.06 perccel (4:07.81) a 22. helyen zárt.

Késely a futam után arról beszélt, továbbra is türelmetlen magával szemben annak kapcsán, hogy nem tud olyan ütemben fejlődni - sőt, van, amikor stagnál -, mint ahogy szeretne.

Takács Tamás 28. helyen végzett 100 méter mellen. Egyéni legjobbjától (1:01.08) nem sokkal elmaradva, 1:01.86 perces idővel csapott célba.

Címlapról ajánljuk

„Lesz egy fontos alapelv” – részleteket árult el az ügynökakták feloldásáról a levéltár főigazgatója

Cseh Gergő Bendegúz az InfoRádióban elmondta, mi volt az egyik fő kikötés, amely elhangzott a Magyar Péterrel való egyeztetésen. A történész-levéltáros egyebek mellett beszélt arról, hogy kik jogosultak az akták megtekintésére, még hányan élhetnek az egykori ügynökök közül, továbbá arra is kitért, milyen feladataik lesznek még az októberre tervezett nyilvánosságra hozatalig.
inforadio
ARÉNA
2026.04.30. csütörtök, 18:00
Nagy Zoltán Zsolt
a Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinika igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×