Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 6. szombat Miklós
Az ausztrál Zac Stubblety-Cook, miután győzött a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpia férfi 200 méteres mellúszásának döntőjében a Tokiói Vizesközpontban 2021. július 29-én.
Nyitókép: MTI/AAP/Joe Giddens

Megdőlt a világcsúcs Gyurta Dániel számában

Maga az új rekorder is szürreálisnak nevezte a dolgot.

Az olimpiai bajnok Zac Stubblety-Cook világcsúccsal nyerte meg a férfi 200 méteres mellúszást az ausztrál országos bajnokságon.

A 23 éves versenyző 2:05.95 perccel győzött, amivel az orosz Anton Csupkov 2019-ben felállított 2:06.12-es rekordját adta át a múltnak.

"Egy kicsit szürreális ez az egész, hogy őszinte legyek. Természetesen szerettem volna gyorsan úszni és az egyéni csúcsomhoz közeli időt elérni, de ez valami egészen más szint" – mondta boldogan az adelaide-i verseny után Stubblety-Cook, aki a tavalyi tokiói játékokon 2:06.38 perccel nyert aranyérmet.

Gyurta Dániel tíz éve a londoni olimpia döntőjében 2:07.28-as világrekorddal győzött. Noha Szabó József (1988) és Rózsa Norbert (1996) révén van még magyar olimpiai aranyérmese a hosszabbik mellúszó távnak, világcsúcsot csak Gyurta tartott itt magyarként.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Tüzet nyitottak a francia katonák, Putyin megállapodott a világ legnépesebb országával - Háborús híreink Ukrajnáról szombaton

Tüzet nyitottak a francia katonák, Putyin megállapodott a világ legnépesebb országával - Háborús híreink Ukrajnáról szombaton

Drónokat észleltek csütörtök este a normandiai Brest kikötőjében található Ile Longue nevű katonai bázis felett, amely a francia nukleáris ballisztikus rakétákat hordozó tengeralattjáróknak ad otthont, a francia tengerészgyalogosok tüzet nyitottak a drónokra. Vlagyimir Putyin orosz elnök indiai látogatásán egy 70 pontos javaslatot fogadtak el Narendra Modi miniszterelnökkel. Az Egyesült Államok újra érvényesíteni kívánja dominanciáját a nyugati féltekén, erősíti katonai jelenlétét az indo–csendes-óceáni térségben, és felülvizsgálhatja Európához fűződő viszonyát.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×