Infostart.hu
eur:
386.57
usd:
332.16
bux:
120651.59
2026. január 14. szerda Bódog

A sznúker királyának különös élete a szexboltoktól a depresszión át a trónig

Világszerte – a televíziós közvetítéseknek vagy éppen a streameknek köszönhetően – több tízmillióan követték az elmúlt napokban a sznúker-világbajnokság mérkőzéseit. Az nyert, akire a legtöbben fogadtak előzetesen: a Rakéta, azaz a 46 éves angol Ronnie O'Sullivan.

O'Sullivan rekordokat döntött egyik „örökös” nagy ellenfele, Judd Trump 18-13-as legyőzésével. Negyvenhat évesen ő lett a legidősebb játékos, aki megnyerte a sznúker-világbajnokságot, megdöntötte Ray Reardon rekordját, aki 45 évesen szerezte meg hatodik címét. Ő maga hétfő este Sheffieldben már a hetedik világelsőségét szerezte, s ezzel beállította Stephen Hendry csúcsát. Először még 2001-ben nyert.

Angliában nőtt fel, édesanyja egyébként szicíliai származású, O'Sullivan ezért a gyerekkora egy részét Olaszországban töltötte. Szülei hajdanán néhány szexboltot vezettek a londoni Sohóban, de nem emiatt volt problémás a kamaszkora: 17 éves volt még csak, amikor édesapját gyilkosság miatt életfogytiglani börtönbüntetésre ítélték, végül 18 év után, 2010-ben szabadult. Édesanyja is megjárta a börtönt, de „szelídebb” ügyek miatt, adócsalás miatt ítélték el. Akkoriban O’Sullivan nevelte nyolcéves kishúgát, Danielle-t.

Ötéves kora óta játszik, éppen abban az esztendőben lett profi, hogy az édesapját börtönbe küldték. Később hozzányúlt a drogokhoz, lelki és mentális problémái voltak, második és harmadik gyermekének édesanyját az anonim narkotikumfüggők közösségében ismerte meg.

A sajtóforrások szerint versenyzőtársai minden idők legjobbjának, zseninek tartják, különcségei miatt olyan is akadt, aki a sznúker Bobby Fischerjének titulálta, utalva az egykori amerikai sakkfenoménre. Állítólag két arca van, meglepő, hogy

immár hétszeres világbajnok létére időnként hiányzik belőle az önbizalom. Ha meg nincs kedve játszani, nem erőlködik.

Egy valószínűleg rosszabb pillanatában adott tavalyi interjúban arról beszélt, hogy a sznúker rossz sport, ami sok kárt okozhat, mert szerinte az elsötétített környezetben végzett magányos gyakorlás antiszociális jellege rossz hatással van a játékosok személyes fejlődésére. Hozzátette, nem akarja, hogy a saját gyermekei kövessék az ő útját, sőt, ha újra kezdhetné a sportkarrierjét, inkább a golfot vagy a Forma-1-et választaná.

Mindazonáltal sokat tett a sznúkerért, az egyik legnépszerűbb játékos, akit „showmanként” is emlegetnek. Óriási sztár az Egyesült Királyságban, 2020 decemberében jelölték a BBC Év sportszemélyisége díjára.

„Soha nem törődtem a csúcsokkal. Ha megszerzem őket, az nagyon kedves.

Soha nem teljesítettem jól, ha gondoltam rájuk, a legjobb, ha csak élvezni próbálom a játékomat. Nincsenek céljaim. Csak játszani szeretek. Szeretek nyerni, de nem ez a lényeg” – mondta a döntő után.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: Brüsszel tényleg késleltetheti a vizsgálatokat a magyar választásokig

Szakértő: Brüsszel tényleg késleltetheti a vizsgálatokat a magyar választásokig

2 milliárd eurót már elvesztett Magyarország, 17 milliárd euró sorsa még kétséges. A Euronews értesülései szerint az Európai Bizottság befagyasztja a Magyarország elleni vizsgálatokat a választásig, mert a testület nem akarja úgy feltüntetni magát, hogy beavatkozik a magyar választási kampányba. Gálik Zoltán, a Budapesti Corvinus Egyetem docense szerint már eddig is volt arra példa, hogy a Bizottság késleltetett eljárásokat hasonló helyzetben.

Asztal köré ül Grönland, Dánia és Amerika – A szakértő szerint a legbonyolultabb a sziget eladása lenne

A Fehér Házban egyeztet Grönland helyzetéről az amerikai, a dán és a grönlandi külügyminiszter, a dán és a grönlandi fél célja, hogy a megbeszéléseket a „tárgyalószobába terelje”, ahol az érintettek közvetlenül, szemtől szemben beszélhetnek egymással. A tárgyalásokról Németh Viktória külpolitikai elemző, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kutatója beszélt az InfoRádióban.
inforadio
ARÉNA
2026.01.15. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a Müpa vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×