0
Bondár Anna az orosz Anasztaszija Pavljucsenkova ellen játszik az ausztrál nyílt teniszbajnokság női egyesének első fordulójában Melbourne-ben 2022. január 18-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Jason O'Brien

Újabb egyéni csúcsot döntött Bondár Anna a világranglistán

Az isztambuli negyeddöntőjével már 68. a legjobb helyen álló magyar női teniszező. Fucsovics Márton a top 50-ben.

Bondár Anna újabb karriercsúccsal már a 68. a női teniszezők legfrissebb világranglistáján.

A Hajdúszoboszló SE játékosa a múlt héten negyeddöntős volt az isztambuli tornán, ezzel négy helyet javított a WTA-rangsorban.

Ami a többi top 100-as magyart illeti, Udvardy Panna a 83., Gálfi Dalma pedig a 91. pozícióban áll.

A lengyel Iga Swiatek a stuttgarti diadalával növelte előnyét az első helyen. A Roland Garros 2020-as bajnoka sorozatban negyedik tornagyőzelmét aratta vasárnap, erre legutóbb Serena Williams volt képes 2013-ban. A húszéves varsói teniszező már 30 meccset nyert idén, és 23 találkozó óta veretlen.

Női tenisz-világranglista (zárójelben az előző helyezés)

Fucsovics Márton is előrelépett

Carlos Alcaraz megérkezett a top 10-be a férfi teniszezők világranglistáján, amelyen Fucsovics Márton öt pozíciót javítva a 48.

A legjobb magyarnak számító Fucsovics legutóbb a barcelonai tornán nyolcaddöntős volt, ezen a héten viszont lábsérülése miatt nem indul Münchenben, és legközelebb várhatóan Madridban lép pályára.

Ami a Davis Kupa-válogatott többi tagját illeti, Piros Zsombor vasárnap hátproblémák miatt feladta pályafutása második challenger-döntőjét Splitben, de 22 helyet javított, és karriercsúccsal már a 189. helyet foglalja el. A héten az ostravai challengeren tér vissza a 264. helyre csúszott Balázs Attila, aki a tavalyi Australian Open óta volt kényszerpihenőn lábsérülése miatt.

Az élmezőny legfontosabb változása, hogy a 18 éves Alcaraz kilencedik helyével már top 10-esnek mondhatja magát. A spanyol szupertehetség vasárnap úgy nyerte meg a barcelonai versenyt, hogy a korábbi esőzések miatt egy nap alatt játszotta le az elődöntőt és a finálét is, és összesen csaknem öt órát töltött a pályán.

A negyedik trófeáját begyűjtő murciai tinédzser karrierje egyre jobban hasonlít a példaképének számító Rafael Nadaléra:

2005. április 25-én a 18 esztendős Nadal először jutott be barcelonai diadalával a top 10-be - ahonnan azóta sem esett ki -, míg 2022. április 25-én a szintén 18 éves Alcaraz ugyancsak top 10-es lett, méghozzá Nadal "berobbanása" óta a legfiatalabbként. Ráadásul a katalóniai verseny előtt mindketten a 11-edikek voltak, és Alcaraz a Rafa Nadalról elnevezett centerpályán emelhette magasba a serleget. Néhány héttel később az azóta 21-szeres Grand Slam-bajnok Nadal megszerezte első GS-címét a Roland Garroson...

Az ATP-rangsor élén továbbra is a nemrég visszatért Novak Djokovic áll, aki a döntőig jutott belgrádi "háziversenyén". Andrej Rubljov vasárnap 6:2, 6:7, 6:0-ra verte a 20-szoros Grand Slam-bajnokot szülővárosában. Djokovic karrierje során harmadik alkalommal kapott 6:0-t ATP-meccsen, az első kettőt Nadaltól szenvedte el.

Férfi tenisz-világranglista (zárójelben a legutóbbi helyezés)