Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 11. vasárnap Ágota
soccer football kick off in the stadium
Nyitókép: Pixfly/Getty Images

Íme a top 10 focista fizetés Európában

A spanyol sportnapilap, a Marca felmérése szerint.

Az évi bruttó keresetek alapján készült listát a brazil Neymar vezeti, aki a Paris Saint-Germainnél csaknem 49 millió euróra jogosult, s ezzel toronymagasan első. Csapattársát, az argentinok hétszeres aranylabdás sztárjátékosát, Messit 40 és fél milliós bérért foglalkoztatja a párizsi klub, míg a Real Madridnál légióskodó, bár játéklehetőséghez alig jutó walesi Bale 34 milliós fizetéssel dobogós. Az ötszörös aranylabdás portugál Cristiano Ronaldo, aki a Manchester United futballistája, bő 31 és fél millióval negyedik a lajstromban.

A nemzetközi szövetségnél (FIFA) az év legjobbja címet az elmúlt két esztendőben egyaránt kiérdemlő lengyel klasszis játékos, a Bayern Münchent erősítő Robert Lewandowski nincs az első tíz között: kereken 23 milliójával csupán a 11. pozíció az övé a kereseti „eurólistán”.

A Marca-felmérés első tíz helyezettje az évi bruttó fizetés alapján:

1. Neymar (PSG) 48 996 000 euró

2. Lionel Messi (PSG) 40 500 000

3. Gareth Bale (Real Madrid) 34 000 000

4. Cristiano Ronaldo (Manchester United) 31 560 000

5. Antoine Griezmann (Atlético Madrid) és
Eden Hazard (Real Madrid) 30 000 000-30 000 000

7. Kylian Mbappé (PSG) 26 400 000

8. Kevin De Bruyne (Manchester City) 24 720 000

9. Karim Benzema (Real Madrid) 24 000 000

10. David De Gea (Manchester United) 23 300 000

Címlapról ajánljuk
Harangi Szabolcs: a következő hónapokban egyes alvó vulkánok felébredése komoly gondokat okozhat

Harangi Szabolcs: a következő hónapokban egyes alvó vulkánok felébredése komoly gondokat okozhat

Tavaly 27 országban több mint hatvan vulkán tört ki, ami átlagosnak mondható szám, ugyanakkor több váratlan természeti jelenség is történt – mondta az InfoRádióban a HUN-REN ELTE Vulkanológiai Kutatócsoport vezetője. A geológus szerint idén is várhatók nagy kitörések, a következő hónapokban pedig érdemes lesz odafigyelni Indonéziára, ahol egyes alvó tűzhányók felébredése akár nagyon komoly gondokat is okozhat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×