Infostart.hu
eur:
359.73
usd:
314.63
bux:
0
2026. július 9. csütörtök Lukrécia
ZANDVOORT, NETHERLANDS - SEPTEMBER 04: Nikita Mazepin of Russia and Haas F1 walks in the Pitlane during qualifying ahead of the F1 Grand Prix of The Netherlands at Circuit Zandvoort on September 04, 2021 in Zandvoort, Netherlands. (Photo by Dan Mullan/Getty Images)
Nyitókép: Dan Mullan/Getty Images

Maradhatnak az orosz pilóták az autósportban - nem oroszként

F1-pilótát is érint a döntés.

Továbbra is engedélyezi az orosz autóversenyzők részvételét a Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) a nemzetközi eseményein, de csak függetlenként versenyezhetnek - olvasható az M4sport.hu portálon a FIA hivatalos közlésére hivatkozva.

A FIA kedden a háború miatt rendkívüli tanácskozást tartott a Nemzetközi Olimpiai Bizottság ösztönzésére.

Miután Ukrajna szakszövetsége kérte a FIA-t, hogy vonja be az orosz versenyzők engedélyét, izgalmas döntés volt várható, végül úgy határoztak, hogy nem veszik el teljesen a versenyzés lehetőségét az érintett nemzetek képviselőitől, azokat semlegesként, az FIA zászlója alatt továbbra is engedik rajthoz állni a versenyeken.

Címlapról ajánljuk
Összegzés: a NATO-csúcs végére Donald Trump érezhetően megenyhült Európa iránt

Összegzés: a NATO-csúcs végére Donald Trump érezhetően megenyhült Európa iránt

A konkrétumok mellett Donald Trump érzelmi hullámzása volt a csütörtök este véget ért NATO-csúcs meghatározó eleme. Az amerikai elnök úgy érkezett, hogy „elégedetlenségét” hangoztatta, de a végén már nyugati összefogásról és „szeretettel teli légkörről” beszélt.

Kármán András: kész a költségvetési leltár – a 14. havi nyugdíjról és az anyák adómentességéről is szó van

Az új hiánycélt augusztus végén határozzák meg, és átfogó törvénymódosítást nyújtanak be a 2026-os évről – mondta Kármán András pénzügyminiszter. A tárca közleménye már a 2027-es költségvetés tervezéséről is beszél, és belekalkulálják a 14. havi nyugdíj következő fázisát és az édesanyák adómentességének korábbi terveit is.
Megadta az engedélyt Ukrajnának Trump, kétségbeesett lépésre kényszerült Moszkva – Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Megadta az engedélyt Ukrajnának Trump, kétségbeesett lépésre kényszerült Moszkva – Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Donald Trump amerikai elnök az ankarai NATO-csúcson bejelentette: teljesíti Volodimir Zelenszkij ukrán államfő kérését, és az Egyesült Államok átadja Ukrajnának az MIM-104 Patriot légvédelmi rendszerekhez használt PAC-3-as elfogórakéták lincencét. Kijev így otthon gyárthat majd olyan elfogórakétákat, amelyek képesek lelőni az oroszok modernebb cirkáló- és ballisztikus rakétáit. Az olajfinomítókat érő sorozatos ukrán támadások miatt üzemanyaghiánnyal küszködő Oroszország közben teljes tilalmat vezetett be a dízel exportjára, ezzel párhuzamosan pedig elkezdi az üzemanyag behozatalát - jelentette be Alekszandr Novak orosz miniszterelnök-helyettes. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legutóbbi fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×