Infostart.hu
eur:
378.34
usd:
318.4
bux:
129939.11
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Robert Lewandowski, a Bayern München játékosa örül góljának a német labdarúgó Szuperkupáért játszott Borussia Dortmund-Bayern München mérkőzésen Dortmundban 2021. augusztus 17-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Friedemann Vogel

A második Lewandowski-Messi párbajt a lengyel nyerte

Ő lett 2021 legjobb játékosa a labdarúgás történetével és statisztikáival foglalkozó nemzetközi szervezetnél.

Robert Lewandowski lett a tavalyi év legjobb játékosa Lionel Messi előtt az IFFHS-nél. Néhány nappal ezelőtt a France Football idei Aranylabda-szavazásán a hetedszer győztes argentin sztár 33 ponttal előzte meg a lengyelek kiválóságát, most, az IFFHS-nél Lewandowski 150 ponttal nyert, 45 ponttal kapva többet, mint a Paris Saint-Germain támadója.

"Nálunk egyértelműen Lewandowski nyert!" - hangoztatta saját listáját ismertető írásában az IFFHS, amely szerint a nemzetközi szervezet tagjai számára nem volt kérdés a választás.

Tavaly, amikor nem osztották ki a futballvilág legjelentősebb egyéni elismerését, a lengyel csatár bajnok és kupagyőztes, valamint Bajnokok Ligája-győztes lett a Bayern Münchennel, idén pedig amellett, hogy a bajor gárdával megnyerte a klubvilágbajnokságot, elképesztően eredményes volt a gólgyártásban. A 33 éves játékos az előző Bundesliga-szezonban 41-szer talált az ellenfelek hálójába, ezzel megjavította Gerd Müller megdönthetetlennek hitt rekordját.

Az IFFHS részletes statisztikai összevetést is közölt, kiemelve, hogy Lewandowski 2021-ben eddigi, összesen 54 meccsén 64 gólt szerzett és kilenc gólpasszal szolgált. A francia fővárosba nyáron átszerződött Messi - aki előző csapatával, az FC Barcelonával spanyol Király Kupát nyert, a La Liga legeredményesebbje volt, nemzeti válogatottjával pedig diadalmaskodott a Copa Americán - 56 mérkőzésén 41 találatot jegyzett és 17 gólpasszt adott.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: folyamatos Európa versenyképességének hanyatlása

Szakértő: folyamatos Európa versenyképességének hanyatlása

Európa versenyképességének javítása az egyik legfontosabb céljuk és feladatuk is az uniós vezetőknek. Ehhez azonban számtalan változtatásra van szükség. Horváth Sebestyén, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője erről beszélt az InfoRádióban az informális EU-tanácsülés mentén.

Marad az árrésstop

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter bejelentéseket tett a kátyúhelyzetről, a rezsistopról, az árréskorlátról, a nemzeti petícióról és az ukrán fenyegetésről is, majd Vitályos Eszter kormányszóvivővel együtt újságírói kérdésekre is válaszoltak. A gödi Samsung-gyár ügyében Gulyás Gergely kérdésre válaszolva azt mondta, egy hatósági ügyből akar a sajtó politikai ügyet kreálni.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×