INFORÁDIÓ
2021. november 28. vasárnap
Stefánia

orbán viktor

sportoló

kitüntetés

A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök (k), mellette Kiss Péter Pál parakajakos (elöl b), Tótka Sándor kajakozó (b2) és Kozák Danuta kajakozó (j) a Tokióban megrendezett XXXII. Nyári Olimpiai Játékokon és a XVI. Nyári Paralimpiai Játékokon eredményes sportolók és sportszakemberek állami kitüntetéseinek átadása után, a Karmelita kolostorban 2021. október 15-én.

Orbán Viktor: gyorsabban, magasabbra, erősebben!

Infostart

A kormányfő videót tett közzé a tokió olimpián és paralimpián érmet szerző sportolók kitüntetéseinek átadásáról.

Orbán Viktor kormányfő pénteki beszédében kiemelte: az olimpikonok és paralimpikonok győzelmeikkel mindenkinek példát adnak kitartásból és küzdőkészségből, amire szükség is van, mert Magyarország ma is embert próbáló feladatok előtt áll.

A XVI. Nyári Olimpiai Játékokon elért kiemelkedő eredménye, illetve kiváló felkészítői munkája elismeréseként

  • A Magyar Érdemrend Nagykeresztje (polgári tagozata) kitüntetésben részesült: Kozák Danuta kajakozó és Szilágyi Áron kardvívó.
  • A Magyar Érdemrend középkeresztje a csillaggal (polgári tagozata) kitüntetésben részesült: Csipes Ferenc válogatott edző.
  • A Magyar Érdemrend középkeresztje (polgári tagozata) kitüntetésben részesült: Csipes Tamara kajakozó; Hosnyánszky Norbert vízilabdázó; Märcz Tamás András szövetségi kapitány; Varga Dénes Andor vízilabdázó; Vörös Zsuzsanna felkészítő edző.
  • A Magyar Érdemrend tisztikeresztje (polgári tagozata) kitüntetésben részesült: Decsi András válogatott vezetőedző; Hadvina Dóra kajakozó; Kárász Anna kajakozó; Kopasz Bálint kajakozó; Lőrincz Tamás birkózó; Milák Kristóf úszó; Sike András válogatott edző; Somogyi Béla válogatott edző, Tótka Sándor kajakozó.
  • A Magyar Érdemrend lovagkeresztje (polgári tagozata) kitüntetésben részesült: Berecz Zsombor vitorlázó; Dancsházy-Nagy Tamás válogatott vezetőedző; Korponai István János felkészítő edző; Lőrincz Viktor birkózó; Rasovszky Kristóf úszó; Siklósi Gergely párbajtőrvívó; Sós Csaba szövetségi kapitány, Varga Ádám kajakozó.
  • A Magyar Arany Érdemkereszt (polgári tagozata) kitüntetésben részesült: Angyal Dániel vízilabdázó; Decsi Tamás kardvívó; Erdélyi Balázs vízilabdázó; Gangl Edina vízilabdázó;
  • Garda Krisztina vízilabdázó; Gémesi Csanád kardvívó; Gurisatti Gréta vízilabdázó; Gyöngyössy Anikó vízilabdázó; Hadvina Gergely felkészítő edző; Hárai Balázs vízilabdázó; Hárspataki Károly Gábor karatéka; Hüttner Csaba szövetségi kapitány; Hüvös Viktor felkészítő edző; Illés Anna Krisztina vízilabdázó; Jansik Szilárd vízilabdázó; Keszthelyi-Nagy Rita vízilabdázó; Kopaszné Demeter Irén felkészítő edző; Kovács László István felkészítő edző; Kovács Sarolta öttusázó; Leimeter Dóra vízilabdázó; Magyari Alda Manon vízilabdázó; Manhercz Krisztián Péter vízilabdázó; Mezei Tamás vízilabdázó; Nagy Viktor vízilabdázó; Parkes Rebecca Grace vízilabdázó; Pásztor Mátyás vízilabdázó; Rybanska Natasa vízilabdázó; Selmeci Attila válogatott edző; Szatmári András kardvívó; Szilágyi Dorottya vízilabdázó; Szücs Gabriella vízilabdázó; Tóth Krisztián cselgáncsozó; Vályi Vanda vízilabdázó; Vámos Márton György vízilabdázó; Vogel Soma vízilabdázó; Zalánki Gergő vízilabdázó.
  • A Magyar Ezüst Érdemkereszt (polgári tagozata) kitüntetésben részesült: Kelemen Tamás válogatott edző; Matyus Zsolt felkészítő edző; Szokolai László válogatott edző; Téglásy György, az olimpiai csapat keretorvosa.
  • A Magyar Bronz Érdemkereszt (polgári tagozata) kitüntetésben részesült: Bíró Attila szövetségi kapitány; Fischer Mihály felkészítő edző; Kiss Marianna, az olimpiai csapat keretorvosa; Moldvay Ildikó, az olimpiai csapat gyógytornásza; Pavlik Attila, az olimpiai csapat keretorvosa; Pánczél Gábor Levente válogatott edző; Toman József, az olimpiai csapat keretorvosa; Vitéz László felkészítő edző.

A XVI. Nyári Paralimpiai Játékokon elért kiemelkedő eredménye, illetve kiváló felkészítői munkája elismeréseként

  • A Magyar Érdemrend középkeresztje a csillaggal (polgári tagozata) kitüntetésben részesült: Dani Gyöngyi vívó; Krajnyák Zsuzsanna vívó; Pálos Péter asztaliteniszező.
  • A Magyar Érdemrend középkeresztje (polgári tagozata) kitüntetésben részesült: Feczer Viktor felkészítő edző; Kovács Iván felkészítő edző.
  • A Magyar Érdemrend tisztikeresztje (polgári tagozata) kitüntetésben részesült: Becsey János válogatott vezetőedző; Ekler Luca atléta; Illés Fanni úszó; Kiss Péter Pál kajakozó; Konkoly Zsófia úszó; Osváth Richárd Sándor vívó; Pap Marina Bianka úszó; Szalma László felkészítő edző; Veres Amarilla vívó.
  • A Magyar Arany Érdemkereszt (polgári tagozata) kitüntetésben részesült: Dávid Krisztina sportlövő; Hajmási Éva Andrea vívó; Jancsik Árpád felkészítő edző; Madarászné Mező Boglárka vívó; Marsi Márton felkészítő edző; Pruzsina István felkészítő edző; Szabó Álmos felkészítő edző; Szirmai Benedek András felkészítő edző; Szvitacs Alexa Zsuzsa asztaliteniszező; Varga Katalin Eszter kajakozó.
  • A Magyar Ezüst Érdemkereszt (polgári tagozata) kitüntetésben részesült: Csamangó Attila felkészítő edző.
  • A Magyar Bronz Érdemkereszt (polgári tagozata) kitüntetésben részesült: Milgate Andrea Ágnes felkészítő edző; Nagy József felkészítő edző; Vitsek Iván felkészítő edző.

Nyitókép: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán
A címlapról ajánljuk

×

Iratkozzon fel hírlevelünkre

és nem marad le az Infostart legfontosabb híreiről.
FELIRATKOZOM
×
INFOSTART
 
INFORÁDIÓ
PARTNEREINK
Sixt    iCom
infostart
AZ INFORÁDIÓ HÍRPORTÁLJA 
 
 

Médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Médiatanács Támogatási Program keretében támogatja.

NMHH
Az Év Honlapja 2018