Infostart.hu
eur:
386.23
usd:
331.64
bux:
120651.59
2026. január 14. szerda Bódog
Gerard Piqué, a Barcelona játékosa a Real Sociedad ellen a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokságban játszott 2019. december 14-i mérkőzésen a San Sebastián-i Anoeta Stadionban.
Nyitókép: MTI/EPA/EFE/Juan Herrero

Egymás után vágják meg a futballistafizetéseket a Barcelonánál

Az FC Barcelona bejelentette, hogy sikeresen regisztrálta Memphis Depayt, Eric Garciát és Rey Manajt a La Liga-keretébe.

Jelentősen csökkent a világ- és Európa-bajnok középhátvéd, Gerard Piqué fizetése az FC Barcelona labdarúgóklubnál. A katalánok szombati közleménye szerint Sergio Busquets és Jordi Alba esetében is azon dolgoznak, hogy bérüket "a klub jelenlegi helyzetéhez igazítsák", és mindkét játékos hajlandó teljes mértékben együttműködni.

A fizetéscsökkentésre a La Liga szigorú pénzügyi szabályai miatt van szükség. Memphis Depayt, Eric Garciát és Rey Manajt például csak akkor tudták regisztrálni az első csapat tagjaként a Ligánál, amikor megegyeztek Piquével.

Mivel a klub tovább akarja csökkenteni a bérekre fordított kiadásait, keresi a lehetőséget Samuel Umtiti, Miralem Pjanic és Philippe Coutinho eladására vagy kölcsönadására.

Az FC Barcelona az idén nyáron eladta Jean-Clair Todibót 8 millió euróért az OGC Nice-nek, Junior Firpót 15 millióért a Leeds Unitednek, Francisco Trincaót 6 millióért kölcsönadták a Wolverhampton Wanderersnek, Carles Alenát 5 millióért a Getafénak, Konrad De la Fuentét pedig 3,5 millióért az Olympique Marseille-nek. Ezenkívül szerződést bontottak Matheus Fernandessel, Lionel Messi megállapodását pedig - ugyancsak a La Liga pénzügyi szabályai miatt - nem tudták meghosszabbítani.

Címlapról ajánljuk
Dánia: „alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államokkal, Donald Trump: „továbbra is célunk Grönland megszerzése”

Dánia: „alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államokkal, Donald Trump: „továbbra is célunk Grönland megszerzése”

„Alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államok és Dánia között Grönland jövőjéről, de folytatódnak a tárgyalások a vita rendezése érdekében – jelentette ki Lars Lokke Rasmussen dán külügyminiszter Washingtonban szerdán éjjel, miután Grönland külügyminiszterének oldalán tárgyalt J. D. Vance amerikai alelnökkel és Marco Rubio külügyminiszterrel. Az Egyesült Államoknak továbbra is célja a Grönland felletti ellenőrzés megszerzése – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök a tárgyalások után.
inforadio
ARÉNA
2026.01.15. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a Müpa vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
Egyetlen országon a világ szeme: mindenki feszülten várja Trump döntését – Megszólalt az elnök

Egyetlen országon a világ szeme: mindenki feszülten várja Trump döntését – Megszólalt az elnök

Szakadatlan a feszültség a Közel-Keleten. Sajtóhírek szerint Donald Trump több opciót is mérlegelhet egy Irán elleni esetleges katonai beavatkozás kapcsán, miközben a teheráni rezsim brutálisan lép fel az országszerte zajló tüntetésekkel szemben. A német hatóságok arra figyelmeztetik a légitársaságokat, hogy kerüljék el az iráni légteret, a brit kormány pedig ideiglenesen bezáratta teheráni nagykövetségét a Politico értesülései szerint.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×